20.9 C
Rzeszów
czwartek, 1 czerwca, 2023

Ks. Józef był szpitalnym kapelanem i przegrał walkę z Covid-19. Przed podłączeniem do respiratora wysłał SMS

REKLAMA

Jeszcze w sobotę i podczas porannej, niedzielnej mszy św. parafianie modlili się o powrót do zdrowia ks. Józefa. Kilka godzin później dotarła do wszystkich smutna wiadomość. Ks. Józef Półchłopek zmarł. Był kapelanem Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Miał 65 lat. Przed podłączeniem do respiratora, zdążył wysłać do wiernych i przyjaciół SMS. Odczytano go w poniedziałek, podczas nabożeństwa żałobnego.

Ks. Józef posługiwał w parafii pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej, ale był oddelegowany do pracy w szpitalu. To tu przez 14 lat pocieszał, udzielał wsparcia chorym i cierpiącym. Był przy pacjentach i przy ich rodzinach w najtrudniejszych momentach. – Miał wiele dobroci, którą potrafił się dzielić – opowiadają parafianie.

pogrzeb ks jozefa
Pogrzeb ks. Józefa | Fot. Inres24.pl

Ks. Józef zaraził koronawirusem. Choroba covid-19 miała ciężką postać. Kapłan przez dwa tygodnie przebywał w szpitalu w Łańcucie. Niestety, nie udało się go uratować. Zmarł w niedzielę, 15 listopada o godz. 10.05.

Kapelan miał 65 lat. Odszedł w 40. roku swojego kapłaństwa. Pracował w wielu parafiach, m.in. w: Radymnie, Rzeszowie, Mazurach, Brzostku.

Eksporta odbyła się w poniedziałek (16 listopada) do kościoła św. Brata Alberta w Kolbuszowej.

– Bardzo kochał swoją służbę. Czuł się potrzebny. W niedzielę, Jezus w szpitalu nie pytał go o lata, ani o plany o przyszłość. Uznał, że wszystko w życiu księdza Józefa, tutaj na ziemi, się dokonało. Zawołał swojego sługę w Dzień Pański, w szczególny dzień dla każdego kapłana i każdego człowieka wierzącego… – mówił podczas homilii ksiądz dziekan.

Na zakończenie poniedziałkowej uroczystości nie zabrakło także osobistych słów. Wygłosił je ksiądz proboszcz. Wspomniał o ostatnim esemesie, który ksiądz Józef wysłał do niego przed podłączeniem do respiratora. – Były w nim dwa słowa: „Dziękuję Wam”. W jego imieniu dziękuję wszystkim, że byliście z nim, że uczestniczyliście w jego duszpasterstwie – mówił łamiącym się głosem proboszcz.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się we wtorek (17.11.2020) o godzinie 11 również w parafii św. Brata Alberta w Kolbuszowej.

Z wielkim bólem i cierpieniem pragniemy poinformować, że dzisiaj (15.11.2020) o godzinie 10.05 w wieku 65 lat, w 40 roku…

Opublikowany przez Parafia pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej Niedziela, 15 listopada 2020

Zobacz też:

Ostatnie pożegnanie księdza infułata Stanisława Maca. “Jego śmierć była katechezą”

Parafianie z Zaczernia pożegnali swojego przyjaciela. Ks. Tomasz miał 38 lat

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
20.9 ° C
21.6 °
20 °
44 %
4.1kmh
0 %
czw.
22 °
pt.
20 °
sob.
16 °
niedz.
20 °
pon.
21 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu