7.1 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Ks. Józef był szpitalnym kapelanem i przegrał walkę z Covid-19. Przed podłączeniem do respiratora wysłał SMS

REKLAMA

Jeszcze w sobotę i podczas porannej, niedzielnej mszy św. parafianie modlili się o powrót do zdrowia ks. Józefa. Kilka godzin później dotarła do wszystkich smutna wiadomość. Ks. Józef Półchłopek zmarł. Był kapelanem Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Miał 65 lat. Przed podłączeniem do respiratora, zdążył wysłać do wiernych i przyjaciół SMS. Odczytano go w poniedziałek, podczas nabożeństwa żałobnego.

Ks. Józef posługiwał w parafii pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej, ale był oddelegowany do pracy w szpitalu. To tu przez 14 lat pocieszał, udzielał wsparcia chorym i cierpiącym. Był przy pacjentach i przy ich rodzinach w najtrudniejszych momentach. – Miał wiele dobroci, którą potrafił się dzielić – opowiadają parafianie.

pogrzeb ks jozefa
Pogrzeb ks. Józefa | Fot. Inres24.pl

Ks. Józef zaraził koronawirusem. Choroba covid-19 miała ciężką postać. Kapłan przez dwa tygodnie przebywał w szpitalu w Łańcucie. Niestety, nie udało się go uratować. Zmarł w niedzielę, 15 listopada o godz. 10.05.

Kapelan miał 65 lat. Odszedł w 40. roku swojego kapłaństwa. Pracował w wielu parafiach, m.in. w: Radymnie, Rzeszowie, Mazurach, Brzostku.

Eksporta odbyła się w poniedziałek (16 listopada) do kościoła św. Brata Alberta w Kolbuszowej.

– Bardzo kochał swoją służbę. Czuł się potrzebny. W niedzielę, Jezus w szpitalu nie pytał go o lata, ani o plany o przyszłość. Uznał, że wszystko w życiu księdza Józefa, tutaj na ziemi, się dokonało. Zawołał swojego sługę w Dzień Pański, w szczególny dzień dla każdego kapłana i każdego człowieka wierzącego… – mówił podczas homilii ksiądz dziekan.

Na zakończenie poniedziałkowej uroczystości nie zabrakło także osobistych słów. Wygłosił je ksiądz proboszcz. Wspomniał o ostatnim esemesie, który ksiądz Józef wysłał do niego przed podłączeniem do respiratora. – Były w nim dwa słowa: „Dziękuję Wam”. W jego imieniu dziękuję wszystkim, że byliście z nim, że uczestniczyliście w jego duszpasterstwie – mówił łamiącym się głosem proboszcz.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się we wtorek (17.11.2020) o godzinie 11 również w parafii św. Brata Alberta w Kolbuszowej.

Z wielkim bólem i cierpieniem pragniemy poinformować, że dzisiaj (15.11.2020) o godzinie 10.05 w wieku 65 lat, w 40 roku…

Opublikowany przez Parafia pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej Niedziela, 15 listopada 2020

Zobacz też:

Ostatnie pożegnanie księdza infułata Stanisława Maca. “Jego śmierć była katechezą”

Parafianie z Zaczernia pożegnali swojego przyjaciela. Ks. Tomasz miał 38 lat

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj