18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Zmarł słynny gitarzysta Jacek Polak. Zaraził się koronawirusem

REKLAMA

To ogromna strata dla polskiego rocka. W szpitalu w Mielcu zmarł Jacek Polak (†53 l.). Był wokalistą i prawdziwym wirtuozem gitary. Razem z bratem tworzył legendarny zespół Mr. Pollack. Muzyk chorował na covid-19.

Jacek Polak zaraził się koronawirusem i trafił do szpitala. Niestety, jego stan nagle bardzo się pogorszył. Lekarze byli bezradni…

„Z Wielkim smutkiem zawiadamiam znajomych, muzyków, przyjaciół że dziś o 13.40 Jacek mój kochany brat odszedł z naszego świata. Dla mnie odszedł wspaniały muzyk, wirtuoz gitary, kompozytor, aranżer, skromny dobry Wielki Człowiek…” – poinformował w poniedziałek w internecie brat Jacka Polaka, Grzegorz.

Bracia tworzyli wspólnie duet Mr. Pollack. Swój zespół założyli w 1989 r. Jacek był wokalistą i gitarzystą – jednym z najlepszych na polskiej scenie rockowej. On i brat współpracowali z wieloma innymi artystami: Chłopcami z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem, a także Grzegorzem Skawińskim.

Mr. Pollack koncertował w kraju, ale także za granicą, w USA, w Niemczech, Belgii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jeszcze kilkanaście dni temu Jacek zamieszczał na Facebooku wpisy ze wspomnieniami ze swojej muzycznej wycieczki do Chin, gdzie promował płytę swojego zespołu Black Hawk.

Śmierć Jacka bardzo poruszyła bliskich, fanów i przyjaciół.

– Covid zabrał dziś Jacka Polaka nie mogę w to uwierzyć ….. Żegnaj Przyjacielu do zobaczenia po drugiej stronie. Spoczywaj w pokoju…. – napisał Grzegorz Skawiński.

Jacek Polak urodził się 23 marca 1967 r. Zawsze był związany ze swoimi rodzinnym Mielcem. Tu ukończył technikum mechaniczne. Z wykształcenia był magistrem pedagogiki. Dyplom uzyskał na krakowskiej uczelni. Swoje życie zawodowe związał z muzyką. Zmarł 9 listopada 2020 r.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj