10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Zmarł dyrektor IX LO Marian Pietryka. „Jego serce do końca biło dla Dziewiątki”

REKLAMA

„Jego serce do końca biło dla Dziewiątki” napisali w nekrologu współpracownicy ze szkoły. Wszystkich zaskoczyła i zasmuciła nagła śmierć Mariana Pietryki, wieloletniego dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Był wybitnym pedagogiem i menadżerem. Miał 66 lat.

Jeszcze dwa miesiące temu dyrektor żegnał uczniów na koniec roku szkolnego i życzył udanych wakacji. Powiedział „do zobaczenia”. Podczas uroczystej akademii pozował z uśmiechem do zdjęcia – przed tablicą „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”.

Powrót do szkoły nie był radosny w „Dziewiątce”. Był najsmutniejszy w historii. Marian Pietryka był uwielbiany przez uczniów i przez współpracowników. Cała społeczność szkolna jest poruszona przykrą wiadomością o śmierci pedagoga. Wszystkim trudno pogodzić się z myślą, że już więcej nie zobaczą swojego ulubionego dyrektora.

Szkoła zamieściła nekrolog. Słowa są przepełnione wielkim żalem. W kilku zdaniach wyrażano jak wielką postacią był dla nich Pan Dyrektor i jak wielką stratą jego jego niespodziewane odejście.

„Odszedł wspaniały człowiek, znany z pogody ducha i życzliwości, lubiany i ceniony przez współpracowników, młodzież i rodziców. Z niespotykanym oddaniem i poświęceniem działał na rzecz szkoły, zawsze dbając o nasz wszechstronny rozwój” – czytamy w nekrologu.

– Był człowiekiem wielkiego ducha, światłym i tolerancyjnym, wizjonerem, podróżnikiem, nieustannie ciekawym świata i ludzi – wspinają współpracownicy.

Marian Pietryka był też społecznikiem. Pracował na rzecz mieszkańców osiedla Pobitno – w pierwszej i drugiej kadencji Rady Osiedla (1990-99). Jednak najważniejsza była dla niego zawsze oświata. Pracował w niej od 1980 r. Przez 34 lata był dyrektorem.

Z wykształcenia był matematykiem. Jako szef IX LO miał jasną wizję swojej misji. To on był twórcą oddziałów dwujęzycznych, które stały się wizytówką placówki.

Dyrektor zaznaczał, że chce tworzyć szkołę, w której dorośli wsłuchują się w głosy młodych ludzi i wspólnie z nimi tworzą jej niepowtarzalny klimat.

Dyrektor był zadowolony z osiągnięć. – Razem ze wspaniałą kadrą pedagogiczną udało nam się stworzyć szkołę dynamiczną, bezpieczną i nowoczesną, zapewniającą przyjazną atmosferę pracy – pisał na stronie szkoły.

Pogrzeb Mariana Pietryki

Pogrzeb Marian Pietryki odbył się 2 września. Masza pogrzebowa została odprawiona w kościele pod wezwaniem św. bpa J. S. Pelczara przy ul. Lwowskiej 46 w Rzeszowie. 

Zmarły dyrektor został pochowany na cmentarzu Pobitno. 

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj