24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Żałoba w mieście

Zmarł były wiceprezydent Stanisław Sienko

REKLAMA

Smutna wiadomość. Przekazała ją szkoła: Nie żyje Stanisław Sienko, były wiceprezydent Rzeszowa (za czasów Tadeusza Ferenca), a od 2021 roku dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Miał 62 lata.

– Są ludzie, których anioł śmierci przytula zdecydowanie za wcześnie… – napisał Urząd Miasta w Rzeszowie w mediach społecznościowych.

– Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Dyrektora szkoły mgr Stanisława Sienko – człowieka, który z niespotykanym oddaniem i poświęceniem działał na rzecz szkoły oraz dbał o jej wszechstronny rozwój. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy najszczerszego współczucia i przesyłamy słowa wsparcia – opublikował komunikat w mediach społecznościowych Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

Stanisław Sienko pochodził z Dynowa. Ukończył studia UMCS w Lublinie. Za czasów prezydentury Tadeusza Ferenca, przez 14 lat był wiceprezydentem. Był wielkim sympatykiem sportu. W mieście z pasją zajmował się m.in. jego sprawami, ale także edukacją i innymi projektami.

Z polityki odszedł, wygrywając konkurs na dyrektora Elektronika. Był nim do końca.

Śmierć dyrektora jest wielkim zaskoczeniem, choć wiele osób zdawało sobie sprawę, że walczy z ciężką chorobą nowotworową. Do końca pozostawał aktywny. Jeszcze pod koniec kwietnia brał udział w uroczystości zakończenia szkoły dla klas maturalnych.

Stanisław Sienko bardzo udzielał się społecznie. Należał do rady parafialnej w rzeszowskiej katedrze. Tu, 20 maja odbędzie się msza św. pogrzebowa wiceprezydenta.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj