12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Zlekceważyły zasady kwarantanny. Zapłacą karę

REKLAMA

Jarosław i okoliczne gminy zmagają się z największym w regionie ogniskiem koronawirusa, ale nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i narażają na ryzyko inne osoby. Dwie mieszkanki powiatu jarosławskiego odpowiedzą za złamanie zasad kwarantanny. Policjanci ustalili, że 17-latka odbywała praktyki fryzjerskie, a 52-latka przebywała u rodziny, gdzie pomagała plewić ogródek.

– Wobec kobiet zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje – informuje Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu.

Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej do 30 tys. zł na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają. Decyzja, co do konkretnej wysokości kary jest zawsze indywidualna. Na Podkarpaciu średnia kara nakładana przez sanepid to 10 tys. zł.

Najnowszy raport

W piątek podkarpacki sanepid przedstawił najnowszy raport o koronawirusie. Zakażenie potwierdzono u 18 osób. 20 osób wyzdrowiało.

Nowe przypadki to:

  • 9 osób z powiatu jarosławskiego-7 kobiet i 2 mężczyzn (wszyscy w izolacji),
  • 3 osoby z powiatu przeworskiego-2 kobiety i mężczyzna (wszyscy w izolacji),
  • 3 kobiety z powiatu niżańskiego(izolacja),
  • mieszkaniec powiatu krośnieńskiego,
  • mieszkaniec powiatu lubaczowskiego,
  • mieszkaniec m. Przemyśla.

Wyzdrowiało natomiast 13 osób z powiatu jarosławskiego, 3 osoby z powiatu przemyskiego, 2 osoby z m. Przemyśla oraz po jednej osobie z powiatu stalowowolskiego oraz tarnobrzeskiego.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj