19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Kwiecień plecień. Teraz mamy trochę zimy

REKLAMA

Choć to wiosna, zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W weekend znów spadł śnieg i na drogach zrobiło się ślisko.

Rozesłane w sobotę 2 kwietnia na komórki ostrzeżenie RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa) przewidywało intensywne opady śniegu.

Pogodowy alert dotyczył wszystkich powiatów województwa podkarpackiego. Synoptycy przewidywali intensywne opady i przyrost pokrywy śnieżnej nawet do 15 cm.

W przypadku Rzeszowa śnieg jedynie poprószył. Rano w niedzielę – 3 kwietnia trawniki były białe, ale drogi – nawet osiedlowe – pozostały czarne. Utrzymywał się lekki mróz.

W regionie, w niektórych miejscach, zwłaszcza na południu – w rejonie Jasła, Rymanowa, Ustrzyk Dolnych – lokalne drogi miejscami były śliskie i przyprószone śniegiem.

Wydaje się, że to chwilowy powrót zimy. Znaczne ocieplenie spodziewane jest w połowie tygodnia. W czwartek będzie +18 stop. C.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj