23.4 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Zima pomogła policjantom złapać młodego opryszka

REKLAMA

Badania DNA są niezawodne, odciski palców to także pomocna metoda śledczych. Ale niekiedy wcale nie trzeba zaawansowanych technik. Wystarczą ślady zostawione na śniegu.

Właśnie ślady na śniegu pomogły policjantom z Jarosławia dopaść opryszka, który z wiaty na prywatnej posesji ukradł kosiarkę, wartą 1,5 tys. zł.

Mundurowi zobaczyli na śniegu odcisk kół maszyny, który zaprowadził ich prosto do kryjówki, w której złodziej zostawił swój łup. Mundurowi pokonali kawał drogi, bo po śladach doszli aż do Pawłosiowa. Dalsze ustalenia były proste jak bułka z masłem. Zatrzymano 22-latka, który dokonał rabunku. Okazało się, że ma znacznie więcej na sumieniu:

  • Początkiem stycznia 2023 r. uszkodził drzwi wejściowe do budynku Centrum Integracji Społecznej w Pawłosiowie, powodując straty na kwotę 5 tys. zł.
  • Końcem grudnia 2022 r. w Jarosławiu, ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 3 tys. zł, na szkodę firmy budowlanej.
  • Na swoim koncie ma także usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do którego doszło w styczniu 2022 r. na jednej ze stacji paliw w Jarosławiu.

Młodzieniec przyznał się do winy i teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj