18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Zdradziła tajemnicę bankową. Może stracić fortunę

REKLAMA

Tajemnica bankowa jak tajemnica spowiedzi. O ile za złamanie tej drugiej grozi wieczne potępienie, to naruszenie klauzul poufności w instytucji finansowej można stracić nawet milion złotych. Właśnie taka kara grozi byłej już pracownicy banku z Krosna.

28-latka nie potrafiła dochować służbowej tajemnicy. Jak ustaliła policja, przez kilka tygodni ujawniała osobie nieuprawnionej informacje dotyczące historii operacji realizowanych na rachunku bankowym jednego z klientów.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą krośnieńskiej komendy razem z departamentem bezpieczeństwa jednego z największych banków w kraju. Ich wspólna akcja przerwała nielegalny proceder udostępniania danych objętych tajemnicą bankową.

Kobieta już poniosła konsekwencje. Została zwolniona z pracy i musiała wpłacić 160 tys. zł poręczenia majtkowego. Ale to nie wszystko. Za popełnione przestępstwo grozi jej grzywna do 1 mln zł oraz do 3 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj