2.1 C
Rzeszów
czwartek, 7 grudnia, 2023

Zderzenie z cysterną w Iskrzyni. Ofiara zakleszczona w osobówce, ciężarówka w rowie

REKLAMA

Groźne zderzenie z cysterną w Iskrzyni pod Krosnem. Opel astra zderzył się czołowo z litewską ciężarówką. Wypadek wydarzył się w czwartek – 10 lutego około godz. 9.30, na odcinku drogi krajowej nr 19. Policja informuje o jednej rannej osobie. To 43-letnia mieszkanka gminy Haczów, która kierowała oplem.

Wstępnie ustalono, że kierująca oplem kobieta, jadąc w kierunku Miejsca Piastowego, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z cysterną.

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Krośnie, osobówką podróżowała jedna osoba, która została zakleszczona we wraku. Strażacy musieli rozciąć zmiażdżone auto na kawałki, aby uwolnić ofiarę. Poszkodowana 43-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Kierowcy litewskiej ciężarówki nic się nie stało, choć jego pojazd runął ze stromej skarpy i przewrócił się do góry kołami.

Cysterna przewożąca chemiczną substancję – podchloryn sodu. Miejsce wypadku zabezpieczyli strażacy. Wydzielili strefę bezpieczeństwa. Ściągnięto posiłki m.in. załogi specjalizujące się w ratownictwie chemicznym z Nowej Sarzyny. Chodziło o to, aby zapobiec katastrofie ekologicznej.

– Na miejsce zostało zadysponowanych w sumie 13 zastępów straży pożarnych. Na szczęście w cysternie nie doszło do rozszczelnienia zbiornika – relacjonuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Droga na wiele godzin została zablokowana. Dopiero w nocy udało się przywrócić ruch i zakończyć akcję.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj