24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Zderzenie z cysterną w Iskrzyni. Ofiara zakleszczona w osobówce, ciężarówka w rowie

REKLAMA

Groźne zderzenie z cysterną w Iskrzyni pod Krosnem. Opel astra zderzył się czołowo z litewską ciężarówką. Wypadek wydarzył się w czwartek – 10 lutego około godz. 9.30, na odcinku drogi krajowej nr 19. Policja informuje o jednej rannej osobie. To 43-letnia mieszkanka gminy Haczów, która kierowała oplem.

Wstępnie ustalono, że kierująca oplem kobieta, jadąc w kierunku Miejsca Piastowego, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z cysterną.

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Krośnie, osobówką podróżowała jedna osoba, która została zakleszczona we wraku. Strażacy musieli rozciąć zmiażdżone auto na kawałki, aby uwolnić ofiarę. Poszkodowana 43-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Kierowcy litewskiej ciężarówki nic się nie stało, choć jego pojazd runął ze stromej skarpy i przewrócił się do góry kołami.

Cysterna przewożąca chemiczną substancję – podchloryn sodu. Miejsce wypadku zabezpieczyli strażacy. Wydzielili strefę bezpieczeństwa. Ściągnięto posiłki m.in. załogi specjalizujące się w ratownictwie chemicznym z Nowej Sarzyny. Chodziło o to, aby zapobiec katastrofie ekologicznej.

– Na miejsce zostało zadysponowanych w sumie 13 zastępów straży pożarnych. Na szczęście w cysternie nie doszło do rozszczelnienia zbiornika – relacjonuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Droga na wiele godzin została zablokowana. Dopiero w nocy udało się przywrócić ruch i zakończyć akcję.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj