28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Dramatyczny wypadek w Chmielowie. Matka wiozła córeczkę na akademię. Ich auto wpadło pod tira

REKLAMA

Niestety, nie udało się uratować życia 40-letniej Anny – ofiary wypadku w Chmielowie koło Tarnobrzega. Kobieta z 11-letnią córeczką jechały do szkoły. Dziewczynka miała wystąpić na akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Ich mały seat zderzył się z tirem.

Wszystko działo się 13 października przed godz. 9, na drodze krajowej nr 9 w Chmielowie pod Tarnobrzegiem.

O tym jak doszło do wypadku informuje komunikat tarnobrzeskiej policji: – Z wstępnych ustaleń policji wynika, że 32-letni kierowca tira najechał na tył seata, który nagle wyjechał z drogi podporządkowanej. W wyniku zderzenia seat został zepchnięty na lewy pas drogi.

Rodzina ma zastrzeżenia

W mediach pojawiło się oświadczenie pełnomocnika rodzina ofiary. Cytowany przez „Echo Dnia” radca prawny Mirosław Pyryt kwestionuje i uznaje za niewiarygodne wstępne ustalenia służb.

– Z naszych ustaleń wynika, że jadący w kierunku Rzeszowa kierowca ciągnika siodłowego MAN z naczepą, najechał na tył poprzedzającego go samochodu osobowego seat arosa, który oczekiwał na tym samym pasie ruchu na możliwość wykonania manewru skrętu w lewo z drogi krajowej numer 9 w drogę podporządkowaną. Seat poruszał się w tym samym kierunku co pojazd ciężarowy i najprawdopodobniej udzielał pierwszeństwa przejazdu pojazdowi jadącemu z przeciwległego kierunku – przekazuje radca prawny Mirosław Pyryt.

Jechały na akademię

Seatem kierowała 40-latka, która jechała z 11-letnią córką. Spieszyły się do szkoły. Dziewczynka, uczennica IV klasy miała wystąpić w szkole na akademii z okazji Dnia Nauczyciela.

Dziecko zostało ranne. Stan jej mamy od początku był krytyczny. Na miejscu była reanimowana. Ratownikom udało się przywrócić czynności życiowe. Śmigłowiec zabrał ranną do szpitala. Niestety, życia Anny nie udało się uratować.

Wypadek to dramat rodziny. Śmierć kobiety poruszyła całą lokalną społecznością

„Dziękujemy za każdą chwilę, każdy uśmiech, każdy przyszyty cekinek, każdy wspólny wyjazd…” – napisały w pożegnaniu Mażoretki Diament Chmielów, z którymi 40-latka była związana.


W poniedziałek, 17 października policja opublikowała osobny komunikat z apelem do świadków o pilny kontakt.

Prosimy o kontakt kierowców, którzy poruszali się w tym czasie drogą Jadachy – Nagnajów, a w swoich pojazdach mają zainstalowane urządzenia służące do nagrywania obrazu (celem udostępnienia nagrań z godz. 8.30- 9.00).

Policjanci apelują do wszystkich świadków wypadku o pilny kontakt z Komisariatem Policji w Nowej Dębie przy ul. Słowackiego 2 lub dzwoniąc na tel. 47 825 30 30 lub 47 825 30 44.

W dniu dzisiejszym na DK nr9 w miejscowości Chmielów, doszlo do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby. Po przybyciu na miejsce strażacy niezwłocznie przystąpili do resuscytacji kierujacej pojazdem seat, wspólnie z zespołem PRM. Na miejsce zadysponowany został śmigłowiec LPR. W działaniach brały udział : dwa zastępy z JRG Tarnobrzeg, zastęp z JRG Nowa Dęba, OSP Jadachy, OSP Chmielów oraz samochód operacyjny z KM PSP Tarnobrzeg. Wszystkie osoby zostały przetransportowane do szpitali. Na miejscu pracują Policjanci ustalając przebieg zdarzenia. Zdj. mł.bryg. Daniel Myszka, mł.kpt. Marcin Lis, mł.asp. Wojciech Nowak

Opublikowany przez Komenda Miejska PSP w Tarnobrzegu Czwartek, 13 października 2022

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj