30 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ciężkie obrażenia maszynisty. Koledzy proszą o pomoc

REKLAMA

Tomek doznał wielonarządowych obrażeń, a także wielu złamań, w tym kręgosłupa – piszą przyjaciele maszynisty, który został ciężko ranny w wypadku na niestrzeżonym przejeździe pod Niskiem. Założyli zbiórkę, aby pomóc koledze w powrocie do zdrowia. Z pewnością ta droga będzie długa i trudna.

Dramat rozegrał się 18 sierpnia w Przędzelu obok budowy trasy S19. Przejazd jest niestrzeżony, ale wyposażony w lampy i duży znak STOP. Kierowca wywrotki nie zatrzymał się. Wjechał na tory prosto pod rozpędzony pociąg Intercity „Hetman” relacji Lublin-Wrocław. Uderzenie było potężne. Ciężarówka została odrzucona na kilka metrów i przewróciła się na bok. 42-letni szofer z Sandomierza wypadł z kabiny i zginął na miejscu. Skład zatrzymał się kilkaset metrów dalej. Lokomotywa wypadła z szyn.

Zamieszczone przez kolegów zdjęcia z wnętrza elektrowozu są przerażające. Kabina została całkowicie zmiażdżona. Maszynista został zakleszczony. Uwolnili go strażacy i przekazali załodze pogotowia. Śmigłowiec zabrał rannego do szpitala w Rzeszowie.

Maszynista starał się zrobić wszystko, aby ograniczyć skutki wypadku. Czuł się odpowiedzialny za swoich pasażerów.

W elektrowozie jest tzw. klatka bezpieczeństwa. Wzmocniona ściana za przedziałem kabiny. Maszynista nie zdążył do niej dotrzeć, albo postanowił zostać na stanowisku, aby do końca mieć kontrolę nad składem. A najważniejsi byli dla niego ludzie. Jak każdy maszynista przede wszystkim czuł się odpowiedzialny za swoich pasażerów. Na szczęście nikomu z około setki osób podróżujących pociągiem nic się nie stało.

Tomasz odniósł bardzo poważne obrażenia. Koledzy założyli zbiórkę. Jest dostępna TUTAJ. O swoim celu piszą tak:

Zebrane pieniądze zostaną przekazane Tomkowi lub najbliższej Rodzinie i będą stanowić wsparcie w długiej drodze jaką będzie powrót do zdrowia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj