25 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Ciężkie obrażenia maszynisty. Koledzy proszą o pomoc

Tomek doznał wielonarządowych obrażeń, a także wielu złamań, w tym kręgosłupa – piszą przyjaciele maszynisty, który został ciężko ranny w wypadku na niestrzeżonym przejeździe pod Niskiem. Założyli zbiórkę, aby pomóc koledze w powrocie do zdrowia. Z pewnością ta droga będzie długa i trudna.

REKLAMA

Dramat rozegrał się 18 sierpnia w Przędzelu obok budowy trasy S19. Przejazd jest niestrzeżony, ale wyposażony w lampy i duży znak STOP. Kierowca wywrotki nie zatrzymał się. Wjechał na tory prosto pod rozpędzony pociąg Intercity „Hetman” relacji Lublin-Wrocław. Uderzenie było potężne. Ciężarówka została odrzucona na kilka metrów i przewróciła się na bok. 42-letni szofer z Sandomierza wypadł z kabiny i zginął na miejscu. Skład zatrzymał się kilkaset metrów dalej. Lokomotywa wypadła z szyn.

Zamieszczone przez kolegów zdjęcia z wnętrza elektrowozu są przerażające. Kabina została całkowicie zmiażdżona. Maszynista został zakleszczony. Uwolnili go strażacy i przekazali załodze pogotowia. Śmigłowiec zabrał rannego do szpitala w Rzeszowie.

Maszynista starał się zrobić wszystko, aby ograniczyć skutki wypadku. Czuł się odpowiedzialny za swoich pasażerów.

W elektrowozie jest tzw. klatka bezpieczeństwa. Wzmocniona ściana za przedziałem kabiny. Maszynista nie zdążył do niej dotrzeć, albo postanowił zostać na stanowisku, aby do końca mieć kontrolę nad składem. A najważniejsi byli dla niego ludzie. Jak każdy maszynista przede wszystkim czuł się odpowiedzialny za swoich pasażerów. Na szczęście nikomu z około setki osób podróżujących pociągiem nic się nie stało.

Tomasz odniósł bardzo poważne obrażenia. Koledzy założyli zbiórkę. Jest dostępna TUTAJ. O swoim celu piszą tak:

Zebrane pieniądze zostaną przekazane Tomkowi lub najbliższej Rodzinie i będą stanowić wsparcie w długiej drodze jaką będzie powrót do zdrowia.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
25 ° C
25 °
25 °
65 %
2.1kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
32 °
wt.
31 °
śr.
30 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu