20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Po zderzeniu kolosów wybuchł pożar. Strażnicy Graniczni ruszyli na pomoc

REKLAMA

Dramatyczny przebieg miał wypadek nieopodal słowackiej granicy w powiecie krośnieńskim. Zderzyły się dwie ciężarówki. Wkrótce potem pojawiły się płomienie. Kierowcy wymagali pomocy. Jeden z nich był zakleszczony. Na szczęście w pobliżu był patrol Straży Granicznej. Mundurowi natychmiast pospieszyli z pomocą i zapobiegli tragedii.

– Usłyszeliśmy potworny huk. Od razu ruszyliśmy na pomoc – mówią funkcjonariusze Straży Granicznej. W środę, 23 listopada pełnili służbę w Lipownicy koło Dukli. Sprawdzali jadące auta ze Słowacji, czy nie przewożą nielegalnych imigrantów. Niemal na ich oczach doszło do zderzenia dwóch kolosów.

Jak potem ustalono, 40-letni szofer ciężarowego dafa, chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z ciężarowym iveco.

Kierujący dafem oraz 42-letni kierowca iveco odnieśli obrażenia i zostali przetransportowani do krośnieńskiego szpitala.

Pierwsi na ratunek poszkodowanym pospieszyli Strażnicy Graniczni. Szybka akcja funkcjonariuszy uratowała kierowcom życie. Liczyła się każda sekunda, bo po zderzeniu doszło do pożaru. Jeden z szoferów nie mógł samodzielnie wydostać się ze zmiażdżonej kabiny. W ewakuacji pomogli mu mu dopiero funkcjonariusze.

Patrolowi Straży Granicznej z placówki w Sanoku należą się wielkie słowa uznania. To dzięki udało się uratować życie kierowcom.

Zobacz też:

Tak wielki „Kret” przejedzie przez Rzeszów. Znamy plan!

Pasażerowie na gapę schowali się w ręcznikach

Cztery osoby ranne po dachowaniu forda w Iwoniczu

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj