23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Zbudują wielopoziomowy parking na Podpromiu

REKLAMA

O budowie wielopoziomowych parkingów w Rzeszowie mówi się od lat. Miasto zamierza postawić taki obiekt przy hali Podpromie. Właśnie wybrało w przetargu firmę, która opracuje jego projekt.

Do przetargu zgłosiło się 10 firm. Wybrano ofertę pracowni ARP Manecki z Krakowa. Architekci mają 480 dni na opracowanie dokumentacji. Koszt tej części projektu pochłonie prawie 760 tys. zł

Kolejnym etapem będzie wyłonienie wykonawcy robót i wreszcie budowa. Najwcześniej będzie mogła ruszyć w przyszłym roku.

Na parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie powstanie parking liczący cztery poziomy. Ma pomieścić 1000 aut osobowych. Znajdą się tu także miejsca postojowe dla autobusów.

Obecny parking mieści 350 aut. Odkąd wprowadzono płatne strefy w centrum miasta, plac stał się za ciasny. Wiele osób, zwłaszcza dojeżdżających do pracy w Śródmieściu, właśnie tu zostawia auto, aby zaoszczędzić na opłatach. Już rano nie ma wolnego miejsca.

Nie wiadomo jeszcze, czy po wybudowaniu parkingu wielopoziomowego, będą wprowadzone opłaty.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj