22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Pod dachem bieżnia i trybuny. Tak będzie wyglądał nowy stadion! Ogłoszono przetarg

REKLAMA

Mamy już najnowocześniejszy basen dla skoczków do wody w Europie, teraz czas na centrum lekkoatletyczne z prawdziwego zdarzenia. Taki stadion powstanie w ciągu dwóch lat w Rzeszowie na obiektach Resovii. Miasto na finał 2022 roku ogłosiło długo oczekiwany przetarg na budowę.

Rzeszów stanie się lekkoatletycznym zagłębiem Polski. Już działa super-hala Uniwersytetu Rzeszowskiego, którą zachwycają się sportowcy i kibice. Teraz na obiektach Resovii przy ul. Wyspiańskiego zostanie wybudowany wyjątkowy stadion. Ma mieć 400-metrową, częściowo krytą bieżnię – jakiej nie ma jeszcze nigdzie w kraju! Obiekt będzie służył nie tylko lekkoatletom, ale również piłkarzom. Będzie można na nim rozgrywać mecze ekstraklasy. Ale nie tylko. Miasto chciałoby tu także organizować koncerty.

Zadaszona trybuny pomieszczą 7 900 miejsc siedzących!

Władze Rzeszowa chcą, aby prace rozpoczęły się już w przyszłym roku. Na razie zostały jeszcze do załatwienia papierkowe formalności. A chodzi o przetarg. Urzędnicy właśnie go ogłosili. Kto zatem zgłasza się na zaprojektowanie i budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki? To okaże się za kilka miesięcy.

Ogłoszenie o przetargu to znaczący postęp w długo oczekiwanej inwestycji. A problemów było co niemiara.

– Musieliśmy rozwiązać prawdziwy węzeł gordyjski, jaki narósł wokół tego zadania. Na szczęście udało nam się kupić tereny niezbędne do budowy, a także przygotować koncepcję stadionu, który spełni wymogi zarówno lekkoatletyczne, jak i piłkarskie. Cieszę się, że w dążeniu do realizacji tej inwestycji mamy wsparcie na szczeblu centralnym – podkreśla prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Koszt budowy PCL szacowany jest na 120 mln zł. Inwestycję mają finansować wspólnie Ministerstwo Sportu i Turystyki, które zadeklarowało na ten cel 60 mln zł oraz miasto Rzeszów i samorząd województwa podkarpackiego. J

Otwarcie obiektu zaplanowano w 2025 roku.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj