9.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Pod dachem bieżnia i trybuny. Tak będzie wyglądał nowy stadion! Ogłoszono przetarg

REKLAMA

Mamy już najnowocześniejszy basen dla skoczków do wody w Europie, teraz czas na centrum lekkoatletyczne z prawdziwego zdarzenia. Taki stadion powstanie w ciągu dwóch lat w Rzeszowie na obiektach Resovii. Miasto na finał 2022 roku ogłosiło długo oczekiwany przetarg na budowę.

Rzeszów stanie się lekkoatletycznym zagłębiem Polski. Już działa super-hala Uniwersytetu Rzeszowskiego, którą zachwycają się sportowcy i kibice. Teraz na obiektach Resovii przy ul. Wyspiańskiego zostanie wybudowany wyjątkowy stadion. Ma mieć 400-metrową, częściowo krytą bieżnię – jakiej nie ma jeszcze nigdzie w kraju! Obiekt będzie służył nie tylko lekkoatletom, ale również piłkarzom. Będzie można na nim rozgrywać mecze ekstraklasy. Ale nie tylko. Miasto chciałoby tu także organizować koncerty.

Zadaszona trybuny pomieszczą 7 900 miejsc siedzących!

Władze Rzeszowa chcą, aby prace rozpoczęły się już w przyszłym roku. Na razie zostały jeszcze do załatwienia papierkowe formalności. A chodzi o przetarg. Urzędnicy właśnie go ogłosili. Kto zatem zgłasza się na zaprojektowanie i budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki? To okaże się za kilka miesięcy.

Ogłoszenie o przetargu to znaczący postęp w długo oczekiwanej inwestycji. A problemów było co niemiara.

– Musieliśmy rozwiązać prawdziwy węzeł gordyjski, jaki narósł wokół tego zadania. Na szczęście udało nam się kupić tereny niezbędne do budowy, a także przygotować koncepcję stadionu, który spełni wymogi zarówno lekkoatletyczne, jak i piłkarskie. Cieszę się, że w dążeniu do realizacji tej inwestycji mamy wsparcie na szczeblu centralnym – podkreśla prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Koszt budowy PCL szacowany jest na 120 mln zł. Inwestycję mają finansować wspólnie Ministerstwo Sportu i Turystyki, które zadeklarowało na ten cel 60 mln zł oraz miasto Rzeszów i samorząd województwa podkarpackiego. J

Otwarcie obiektu zaplanowano w 2025 roku.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj