14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Wybrano wykonawcę

Pod dachem bieżnia i trybuny. Tak będzie wyglądał nowy stadion!

REKLAMA

Mamy już najnowocześniejszy basen dla skoczków do wody w Europie, teraz czas na centrum lekkoatletyczne z prawdziwego zdarzenia. Taki stadion powstanie w ciągu dwóch lat w Rzeszowie na obiektach Resovii. Wybrano wykonawcę, który zbuduje długo oczekiwany obiekt.

Rzeszów stanie się lekkoatletycznym zagłębiem Polski. Już działa super-hala Uniwersytetu Rzeszowskiego, którą zachwycają się sportowcy i kibice. Teraz na obiektach Resovii przy ul. Wyspiańskiego zostanie wybudowany wyjątkowy stadion. Ma mieć 400-metrową, częściowo krytą bieżnię – jakiej nie ma jeszcze nigdzie w kraju! Obiekt będzie służył nie tylko lekkoatletom, ale również piłkarzom. Będzie można na nim rozgrywać mecze ekstraklasy. Ale nie tylko. Miasto chciałoby tu także organizować koncerty.

Zadaszona trybuny pomieszczą 7 900 miejsc siedzących!

Prace mogą już się rozpocząć. Udało się już załatwić papierkowe formalności. A chodzi o przetarg. Jak ogłosili rzeszowski ratusz, Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki zbuduje firma Mirbud.

Koszt budowy PCL szacowany jest na 194 mln zł. Inwestycję mają finansować wspólnie Ministerstwo Sportu i Turystyki, które zadeklarowało na ten cel 60 mln zł oraz miasto Rzeszów i samorząd województwa podkarpackiego.

Otwarcie obiektu zaplanowano jesienią 2026 roku.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj