24.4 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Zbroją medyków na pandemię. 3 miliony maseczek i 100 tys. kombinezonów

REKLAMA

Podkarpacie walczy z epidemią. To nie tylko nowe łóżka w szpitalach, ale także tony potrzebnego sprzętu. Ten pochodzi z Agencji Rezerw Materiałowych. Najpierw trafia on do magazynów Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, a stąd rozwożony jest po placówkach w całym regionie. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przedstawiła jak wyglądają te dostawy w liczbach. O ile na początku środki ochrony osobistej były na wagę złota, o tyle teraz nie ma z nimi większych problemów. Urzędnicy przyznają, że dostawy docierają na bieżąco.

Od początku pandemii do szpitali w województwie dostarczono 3 mln maseczek chirurgicznych, 250 tys. maseczek najwyższej klasy z filtrami, 95 tysięcy kombinezonów, ponad 2 mln rękawiczek, 45 tys. przyłbic i gogli. Nie brakuje też płynu do odkażania. Zużyto go 51 tysięcy litrów.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj