28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Zbrodnia w Lutoryżu. Matkobójca nie trafi do więzienia?

REKLAMA

Sprawca makabrycznego zabójstwa w Lutoryżu pod Rzeszowem prawdopodobnie nie odpowie przed sądem za swoją zbrodnię i nie trafi do więzienia. Śledczy postanowili umieścić Dawida K. (43 l.) w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym. Przebywałby w nim tak długo, aż lekarze uznaliby, że jest zdrowy.

Ten horror wstrząsną spokojnym Lutoryżem w kwietniu 2022 r. W Wielką Środę Dawid K. w dzikim szale rzucił się ostrymi przedmiotami na własną matkę. Zadawał 80-latce rany nożem, a na koniec siekierą odrąbał głowę.

Starsza pani mieszkała z 43-letnim synem. Mężczyzna leczył się psychiatrycznie. – Często przybywał w szpitalu, do domu wychodził na przepustki – opowiadają dla portalu Inres24.pl mieszkańcy.

Dotąd uznawali mężczyznę za spokojnego, choć czasami przejawiał na ulicy dziwne zachowania. – Na przykład stał na ulicy i robił zdjęcia przejeżdżającym samochodom. Chodził w czapce św. Mikołaja – opowiadają.

W Wielką Środę w domu doszło do awantury. Dawid K. dostał ataku szału i urządził prawdziwy horror. Chwycił za ostre przedmioty i zmasakrował matkę. – Na ciele ofiary stwierdzono rany kłute klatki piersiowej. Natomiast głowa leżała obok tułowia – relacjonował Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Napastnik prawdopodobnie chciał dalej rąbać zwłoki ofiary. Powstrzymał go brat zamordowanej, który w trakcie obezwładniania, został ranny w rękę.

Dawid K. usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd aresztował mężczyznę. W trakcie śledztwa, 43-latek został poddany obserwacji psychiatrycznej. Biegli stwierdzili, że mężczyzna w chwili popełniania zbrodni jest niepoczytalny.

Prokuratura postanowiła umorzyć śledztwo. Taką decyzję musi zatwierdzić sąd. Stosowny wniosek został już skierowany do Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Wniosek dotyczy także umieszczenie podejrzanego Dawida K. w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.

Wszystko wskazuje na to, że Dawid K. trafi do szpitala. Może w nim przebywać do końca swoich dni, ale może się okazać, że lekarze uznają, że jest już wyleczony. Wtedy wróciłby na wolność.

Po zabójstwie Lutoryż długo nie mógł otrząsnąć się z szoku. Wszyscy żałują zamordowanej pani Krystyny. – To była bardzo miła, serdeczna kobieta. To straszne, że spotkała ją tak okrutna śmierć – mówią poruszeni dramatem mieszkańcy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj