15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Seryjny gwałciciel w Rzeszowie. Bieliznę traktował jak trofeum

REKLAMA

Artur R. (36 l.) – według śledczych – okazał się seryjnym gwałcicielem. Umawiał się podstępnie z kobietami, aby je krzywdzić. Zaczepiał swoje ofiary także na ulicy. Więził, bił, przyduszał, groził i zaspokajał swoje chore żądze. Po ataku zabierał bieliznę. Traktował ją jako trofeum.

Był, ciepły lipcowy wieczór 2020 r. Rynek w Rzeszowie tętnił towarzyskim życiem. 22-latka szła chodnikiem ul. Słowackiego. To przy niej zatrzymał się kierowca. Udawał zakłopotanego. Prosił o pomoc w odszukaniu adresu. Zwabił swoją ofiarę do auta.

Mężczyzna wywiózł kobietę za miasto. W Rudnej Małej zaciągnął do budynku jednej z firm.

– Wyrwał jej telefon, którym rzucił o podłogę  dokonując jego uszkodzenia, a następnie szarpiąc pokrzywdzoną, dusząc i policzkując, zdarł z niej ubranie i bieliznę, a następnie używając siły fizycznej, zmusił ją do odbycia stosunku płciowego – opisuje zdarzenie prokuratura.

Pokrzywdzona po godz. 1 w nocy wróciła do domu i opowiedziała bliskim o swoim dramacie.

Policja trafiła na trop zboczeńca. Jako podejrzany został zatrzymany 36-letni Artur R. z powiatu kolbuszowskiego. Okazało się, że sprawca ma na sumieniu więcej ofiar. Śledczy ustalili, jeszcze trzy pokrzywdzone kobiety, w wieku 27, 32 i 38 lat.

W innych przypadkach metoda działania zboczeńca była nieco inna. Umawiał się w Rzeszowie na randki, bądź płatny seks, ale podczas spotkania ujawniał swoją bandycką twarz.

Sprawca używał przemocy i gróźb pozbawienia życia, także wtedy, kiedy chciał filmować swoje ofiary. Miał jeszcze jedną dziwną cechę – zabierał bieliznę, traktując ją jako swoje trofeum.

36-latek został aresztowany. Śledztwo w tej sprawie zakończyła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie i przekazała sprawę do Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

– Artur R. przesłuchany kilkukrotnie w charakterze podejrzanego, ostatecznie nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień – poinformował Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Oskarżonemu grozi 20 lat więzienia. Mężczyzna dotąd nie był karany.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj