-12.5 C
Rzeszów
czwartek, 9 lutego, 2023

Najnowsze

Prokurator generalny chce surowszej kary dla pedofila z Podkarpacia

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro podjął interwencję w sprawie pedofila z Podkarpacia, który krzywdził własną córkę. Będzie domagał się dla niego surowszej kary. Na razie mężczyzna ma do odsiedzenia 8 lat więzienia.

REKLAMA

Sprawa dotyczy Wojciech C. Mężczyzna przez rok molestował 12-latkę, stosując przemoc i szantaż. Straszył ofiarę, że jeśli wyjawi komuś prawdę, doprowadzi do rozbicia rodziny, a ona sama trafi do domu dziecka.

Prawda ujrzała jednak światło dzienne. Oprawca został skazany na 8 lat więzienia. Najpierw taką karę orzekł Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, a potem ten sam wyrok utrzymał w mocy Sąd Apelacyjny w Rzeszowie.

Zbigniew Ziorbo
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
FOT. inres24

Prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skierował do Sądu Najwyższego kasację, domagając się surowszej kary. Według ministra obecna kara „jest rażąco niewspółmierna w stosunku do niezwykle wysokiego stopnia winy sprawcy i społecznej szkodliwości czynów jakich się dopuścił” – uzasadnił swój wniosek minister.

CZYTAJ TEŻ:  Senior prześladował burmistrza i jego żonę. 70-latek trafił do aresztu


REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zamglenia
-12.5 ° C
-9.7 °
-14.3 °
91 %
1.5kmh
30 %
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
2 °
niedz.
2 °
pon.
3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu