14.4 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Szukał lepszego życia na Zielonej Wyspie i znalazł śmierć. Zatrzymano Litwinkę

REKLAMA

Zbigniew C. (†47 l.) pochodził z Gorzyc koło Tarnobrzega. Wyjechał za lepszym życiem na Zieloną Wyspę – jak często nazywana jest Irlandia. W sobotę 10 grudnia znaleziono jego pokrwawione ciało. Podejrzana o zbrodnię jest 37-letnia Litwinka.

Irlandzka policja GARDA niewiele mówi o przebiegu zdarzenia, ale kwalifikuje je jajo zabójstwo. Mężczyzna zginął prawdopodobnie od ciosów nożem. Znaleziono go na korytarzu w kamienicy przy Academy Street w Navan – mieście, położonym o 50 km na północ od stołecznego Dublina.

Mężczyzna pracował i mieszkał w Irlandii od 20 lat. W Navan przebywał od 2019 r. – Lubiany, wesoły. Miał wielu znajomych zarówno wśród lokalnej Polonii jak i wśród Irlandczyków – mówią jego znajomi.

Podejrzana o zabójstwo jest 37-letnia kobieta Sandra S., pochodząca z Litwy. Nie wiadomo dokładnie jakie relacje łączyły ją z Polakiem, ale znali się.

Kobieta w mediach społecznościowych często fotografowała się z kilkuletnią córką. Teraz została postawiona w stan oskarżenia. Jak informują lokalne media, pytana przez sąd podczas wstępnego przesłuchania – czy ma coś do powiedzenia na temat sprawy, odparła tylko krótkim: „Nie”. Sąd wyznaczył jej obrońcę, a także kolejny termin przesłuchania.

Śmierć Zbigniewa jest ciosem dla jego najbliższych, którzy pragnął sprowadzić jego ciało do kraju i pochować na cmentarzu w rodzinnej miejscowości. Niestety, wiążą się z tym ogromne koszty. Dlatego bratowa zorganizowała zbiórkę w internecie, która dostępna jest TUTAJ.

Kamienica w Navan, gdzie doszło do tragedii | Fot. Google Street View
Kamienica w Navan, gdzie doszło do tragedii | Fot. Google Street View
litwinka12
Sandra S., została postawiona w stan oskarżenia o zabójstwo | Fot. Facebook

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj