9.4 C
Rzeszów
niedziela, 25 lutego, 2024

Szukał lepszego życia na Zielonej Wyspie i znalazł śmierć. Zatrzymano Litwinkę

REKLAMA

Zbigniew C. (†47 l.) pochodził z Gorzyc koło Tarnobrzega. Wyjechał za lepszym życiem na Zieloną Wyspę – jak często nazywana jest Irlandia. W sobotę 10 grudnia znaleziono jego pokrwawione ciało. Podejrzana o zbrodnię jest 37-letnia Litwinka.

Irlandzka policja GARDA niewiele mówi o przebiegu zdarzenia, ale kwalifikuje je jajo zabójstwo. Mężczyzna zginął prawdopodobnie od ciosów nożem. Znaleziono go na korytarzu w kamienicy przy Academy Street w Navan – mieście, położonym o 50 km na północ od stołecznego Dublina.

Mężczyzna pracował i mieszkał w Irlandii od 20 lat. W Navan przebywał od 2019 r. – Lubiany, wesoły. Miał wielu znajomych zarówno wśród lokalnej Polonii jak i wśród Irlandczyków – mówią jego znajomi.

Podejrzana o zabójstwo jest 37-letnia kobieta Sandra S., pochodząca z Litwy. Nie wiadomo dokładnie jakie relacje łączyły ją z Polakiem, ale znali się.

Kobieta w mediach społecznościowych często fotografowała się z kilkuletnią córką. Teraz została postawiona w stan oskarżenia. Jak informują lokalne media, pytana przez sąd podczas wstępnego przesłuchania – czy ma coś do powiedzenia na temat sprawy, odparła tylko krótkim: „Nie”. Sąd wyznaczył jej obrońcę, a także kolejny termin przesłuchania.

Śmierć Zbigniewa jest ciosem dla jego najbliższych, którzy pragnął sprowadzić jego ciało do kraju i pochować na cmentarzu w rodzinnej miejscowości. Niestety, wiążą się z tym ogromne koszty. Dlatego bratowa zorganizowała zbiórkę w internecie, która dostępna jest TUTAJ.

Kamienica w Navan, gdzie doszło do tragedii | Fot. Google Street View
Kamienica w Navan, gdzie doszło do tragedii | Fot. Google Street View
litwinka12
Sandra S., została postawiona w stan oskarżenia o zabójstwo | Fot. Facebook

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj