15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Utrudnienia na Ciepłowniczej

Burzą stary most, aby zrobić Wisłokostradę

REKLAMA

W Rzeszowie szykuje się prawdziwa rewolucja w organizacji ruchu! Już wkrótce stanie nowy most na Wisłoku, który będzie częścią monumentalnego projektu – Wisłokostrady. To nie tylko kolejna budowa w mieście, to znacznie więcej! Nowa trasa to największa obecnie realizowana inwestycja w Rzeszowie. Warta jest 170 mln zł.

Aby zrobić miejsce dla nowej przeprawy, od 12 marca zamknięty został odcinek ulicy Ciepłowniczej. Ale nie martwcie się – to wszystko po to, aby było lepiej. Dzięki Wisłokostradzie mieszkańcy będą mieli komfortowe połączenie południa miasta z północą. To także zmniejszy ruch samochodowy w centrum, na al. Piłsudskiego i wiadukcie Tarnobrzeskim. A co najlepsze, Wisłokostrada ułatwi dostęp do autostrady A4 i drogi ekspresowej S19!

432263128 812326987607618 3098219586291261551 n
Zamknięty odcinek i wyznaczone objazdy | Fot. UM Rzeszów

W ramach tej gigantycznej inwestycji powstanie ponad 2 kilometry nowych dróg oraz obustronne chodniki i ścieżki rowerowe o łącznej długości ponad 3 kilometrów! Ale to nie wszystko – czeka nas także budowa nowych, imponujących obiektów inżynieryjnych, takich jak dwujezdniowa estakada nad linią kolejową Kraków-Medyka oraz nowy, szerszy most.

Rusza właśnie budowa nowego mostu Załęskiego. Stara przeprawa zostanie wyburzona, stąd utrudnienia na ulicy Ciepłowniczej. Są dostępne objazdy.

Cała inwestycja ruszyła już we wrześniu ubiegłego roku, a wykonawcą jest konsorcjum firm ANTEX II i Wysowa Mosty. Pierwsze etapy prac to rozpoznanie terenu, wyburzenia i wzmocnienie podłoża. Teraz czekają nas dalsze prace związane z budową mostu oraz rozbudową dróg.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj