12.4 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Zamknięta ulica w śródmieściu. Uwaga na objazd

Uwaga kierowcy i pasażerowie! W poniedziałek (1 marca) od godz. 12 z ruchu wyłączono odcinek ul. Siemieńskiego w Rzeszowie. Przygotowano objazd.

REKLAMA

W Rzeszowie trwa jedna z największych drogowych inwestycji ostatnich lat – przebudowa układu ulic w północno-wschodniej części śródmieścia. W jej ramach przebudowane zostaną m.in. ulice: Siemieńskiego, Fredry, Batorego, Styki.

W poniedziałek (1 marca) wykonawca rozpoczął burzenie mostu nad potokiem Przyrwa, w ciągu ul. Siemieńskiego i budowę nowej przeprawy. W związku z tym odcinek ul. Siemieńskiego został wyłączony z ruchu. Chodzi o fragment drogi o długości około 30 metrów, znajdujący się pomiędzy skrzyżowaniem ul. Siemieńskiego z Ciepłowniczą i Gen. Maczka a terenem za mostem na Przyrwie.
Kierowcy, chcąc dostać się na ul. Siemieńskiego, muszą korzystać z oznakowanych objazdów ulicami Kochanowskiego lub Partyzantów. Ruch pieszy w rejonie prowadzonych prac odbywał się oznakowanym traktem, biegnącym od strony ul. Ciepłowniczej do ul. Siemieńskiego.

CZYTAJ TEŻ:  Śladami Tadeusza Ferenca (†82). Te inwestycje w Rzeszowie zawsze będą przypominać prezydenta

W związku z trwającą inwestycją od poniedziałku wprowadzono także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Dotyczą one rozkładów jazdy linii nr: N1, 5, 9, 12, 29 i 59. Dotychczasowe trasy tych linii teraz pomijają przystanki: Siemieńskiego Dom Studenta 01 oraz Żółkiewskiego / Chocimska 01. Na al. Gen. Maczka zostały ustawione tymczasowe przystanki dla powyższych linii.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
12.4 ° C
13.7 °
11.3 °
80 %
6.2kmh
0 %
niedz.
12 °
pon.
14 °
wt.
16 °
śr.
16 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu