22 C
Rzeszów
środa, 19 czerwca, 2024

Zamieszki w Mielcu. Doszło do starcia między Polakami a Romami

REKLAMA

Zamieszki w Mielcu. Doszło do starcia Romów i Polaków na osiedlu Miasteczko Młodego Robotnika. Były wyzwiska, przepychanki, walka na pięści. W internecie pojawiło się nagranie jak rozpędzony samochód wjeżdża w tłum. Na miejscu szybko interweniowała policja. Jak podają mundurowi, na szczęście nikt nie został ranny.

Wszystko działo się w niedzielę (27/06) wieczorem na ulicy obok garaży.

Około godz. 19.45 policjanci otrzymali zgłoszenie o eskalacji konfliktu. Jego podłożem stało się pobicie i uszkodzenie ciała 16-letniego chłopca, przez 15-latka narodowości romskiej, do którego doszło na początku czerwca w rejonie Parku Leśnego „Górka Cyranowska”. – Ta sprawa trafiła do sądu rodzinnego – informuje policja.

To jednak nie uspokoiło mieszkańców. Na osiedlu zebrały się grupki młodych ludzi. Doszło do regularnej walki na pięści. W internecie pojawiło się nagranie jak rozpędzony samochód próbował wjechać w tłum. Auto otarło się o zaparkowany pojazd i o pieszych, którzy w ostatniej chwili zdołali odskoczyć.

Szybkie działania policjantów doprowadziły do uspokojenia osób biorących udział w zbiegowisku. Nikt nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze legitymowali osoby, które mogły uczestniczyć w tym zajściu.

– Policjanci gromadzą materiał dowodowy, zabezpieczają nagrania, docierają do świadków. Postępowanie ma wyjaśnić, czy doszło do nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Czynności są w toku – zaznaczała w poniedziałek aspirant Urszula Chmura z policji w Mielcu.

Zarzuty dla 35-lataki

W poniedziałek rano, policjanci zatrzymali 35-letnią mieszkankę Mielca. Na chwilę obecną podejrzanej przedstawiono zarzut udziału w nielegalnym zbiegowisku, kierowanie gróźb karalnych oraz nawoływanie do przestępstwa. 35-latka złożyła wyjaśnienia. Wobec kobiety prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz zbliżania się do 64-letniego pokrzywdzonego, wobec którego kobieta kierowała groźby.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił również wszcząć postępowanie wobec 37-letniego kierującego bmw, za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Funkcjonariusze proszą o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu osób pokrzywdzonych lub świadków, które widziały zdarzenie.

Trwają dalsze czynności w tej sprawie. Policjanci zbierają materiał dowodowy, ustalają i przesłuchują świadków, analizują zabezpieczony materiał wideo w sprawie wszczętej w kierunku nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym.

Podczas niedzielnego zajścia do Mielca ściągnięto posiłki z ościennych komend, a także z oddziału prewencji w Rzeszowie.

bojka3
Auto próbowało wjechać w grupę mężczyzn | Fot. Streamable.com

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj