24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Zamiast dotacji na pochówek, stracił oszczędności na czarną godzinę

REKLAMA

Oszuści wpadają na dziwne pomysły. W Przemyślu pewien zuchwalec odwiedził 83-latka, przedstawił się, że jest urzędnikiem z miasta. Stwierdził, że z racji wieku starszy pan „został objęty dotacją na pochówek”.

Gospodarz zainteresował się ofertą, wpuścił nieznajomego do mieszkania i nawet – na jego prośbę – pokazał ile sam dotąd odłożył na czarną godzinę.

„Urzędnik” wszystko zapisał i wyszedł. Po pewnym czasie senior zorientował się, że został okradziony. Stracił 27 tys. zł. Okazało się, że przestępca odwrócił jego uwagę. Kazał przynieść akt własności mieszkania. Kiedy starszy pan poszedł szukać dokumentu, rabuś ogołocił schowek, gdzie właściciel odłożył pieniądze.

Tego samego dnia, przemyscy policjanci otrzymali jeszcze jedno podobne zgłoszenie. W tym przypadku nieznajomy jak dowiedział się, że 81-latek nie ma w domu pieniędzy, to wyszedł z jego domu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj