7.8 C
Rzeszów
niedziela, 26 marca, 2023

Wraca handel, ale bez godzin dla seniorów

Od 1 lutego rząd łagodzi część obostrzeń sanitarnych. Otwarte zostają sklepy w galeriach handlowych, a także instytucje kultury – galerie sztuki i muzea. Nowością jest także brak godzin dla seniorów. Pozostałe restrykcje pozostają bez zmian – co najmniej do połowy lutego.

Większość dotychczasowych obostrzeń została przedłużona. Nadal restauracje mogą świadczyć jedynie usługi na wynos. Hotele pozostają zamknięte także dla gości w podróży służbowych. Zamknięte muszą być także siłownie, stoki, kluby. Obowiązuje zakaz zgromadzeń. Zgromadzenia mogą się odbywać do 5 osób, ale – co jest nowością – do tego limitu nie wlicza się osób już zaszczepionych przeciwko Covid-19, którzy posiadają odpowiedni certyfikat. O nowych zasadach mówił 28 stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski:
CZYTAJ TEŻ:  Abp Marek Jędraszewski o drugim zamachu na św. Jana Pawła II: "Jego głos jest ciągle głosem sprzeciwu"

🎥 Minister Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski: Od 1 lutego otwieramy sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Otwarte zostają również instytucje kultury – galerie sztuki i muzea.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Czwartek, 28 stycznia 2021

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
7.8 ° C
9.4 °
6.3 °
82 %
4.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
2 °
śr.
6 °
czw.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu