10.8 C
Rzeszów
czwartek, 6 października, 2022

Najnowsze

Wraca handel, ale bez godzin dla seniorów

Od 1 lutego rząd łagodzi część obostrzeń sanitarnych. Otwarte zostają sklepy w galeriach handlowych, a także instytucje kultury – galerie sztuki i muzea. Nowością jest także brak godzin dla seniorów. Pozostałe restrykcje pozostają bez zmian – co najmniej do połowy lutego.

Większość dotychczasowych obostrzeń została przedłużona. Nadal restauracje mogą świadczyć jedynie usługi na wynos. Hotele pozostają zamknięte także dla gości w podróży służbowych. Zamknięte muszą być także siłownie, stoki, kluby. Obowiązuje zakaz zgromadzeń. Zgromadzenia mogą się odbywać do 5 osób, ale – co jest nowością – do tego limitu nie wlicza się osób już zaszczepionych przeciwko Covid-19, którzy posiadają odpowiedni certyfikat. O nowych zasadach mówił 28 stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski:
CZYTAJ TEŻ:  ZERO śmiertelnych ofiar wypadków! Policja rozpoczęła na drogach tygodniową akcję. Uwaga na zamiany w mandatach!

🎥 Minister Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski: Od 1 lutego otwieramy sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Otwarte zostają również instytucje kultury – galerie sztuki i muzea.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Czwartek, 28 stycznia 2021
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
10.8 ° C
11.1 °
10.2 °
78 %
6.2kmh
0 %
czw.
20 °
pt.
19 °
sob.
19 °
niedz.
15 °
pon.
15 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu