19.4 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Strzały w Hamburgu. 35-latek zabił 7 osób, a potem siebie

REKLAMA

Krwawy czwartek, 9 marca w Hamburgu w Niemczech. W „Sali Królestwa” Świadków Jehowy padły śmiertelne strzały, w wyniku których zginęło 8 osób, w tym domniemany, samotny sprawca ataku.

Dramat rozegrał się około godz. 21 w hamburskiej dzielnicy Alsterdorf. Wśród ofiar była ciężarna kobieta. Zginęła razem ze swoim nienarodzonym dzieckiem. Osiem osób zostało rannych.

Okoliczni mieszkańcy zostali ostrzeżeni przy pomocy specjalnych aplikacji o „ekstremalnym zagrożeniu”.

Jak podały lokalne media, zanim doszło do maskary, w budynku odbywało się spotkanie. Budynek był pełen uczestników. Uratować zdołało się 17 osób. Tym, którym nic się nie stało, zaopiekowali się strażacy i policjanci.

– To były cztery serie strzałów. Padały w 20-sekundowych odstępach – mówili świadkowie dziennikarzom.

Według informacji portalu BILD, wśród ofiar znalezionych w budynku na pierwszym piętrze był sprawca ataku. Dziennikarze donoszą, że policja sama nie oddała strzałów. Zamachowiec popełnił samobójstwo.

Narzędziem zbrodni był pistolet półautomatyczny, z którego morderca oddał ponad 130 strzałów. Policja ujawniła, że sprawcą ataku był pracownik centrum biznesowego Philipp F. (35 l.).

Na swojej stronie internetowej podaje się za konsultanta i pisze, że dorastał w Bawarii w ściśle protestanckim domu. Był byłym członkiem Świadków Jehowy.

Według policji istnieją dowody na konflikt Philippa ze społecznością. Mówi się, że 35-latek odłączył się od zboru półtora roku temu.

Jak wyjaśnił w piątek szef hamburskiej policji Ralf Martin Meyer, według nadawcy anonimowego listu F. był „szczególnie zły na zwolenników religii, zwłaszcza Świadków Jehowy”.

Według służb, podejrzany strzelec nie był znany jako ekstremista. Według doniesień fakt, że jego nazwisko pojawiło się w bazach danych organów bezpieczeństwa, nie ma kryminalnej przeszłości, ale ma związek z faktem, że podobno wystąpił o pozwolenie na broń i w związku z tym był sprawdzany.


Świadkowie Jehowy

Świadkowie Jehowy są wspólnotą chrześcijańską z własną interpretacją Biblii. Wyznawcy wierzą w Jehowę jako „wszechmogącego Boga i Stwórcę” i mają podporządkować się surowym przepisom. Są przekonani, że nowy świat jest blisko i że zostaną zbawieni jako wybrany Kościół. Na świecie jest około ośmiu milionów członków. „Światowe Biuro Główne” znajduje się w Nowym Jorku. W Europie jedna z najliczniejsza grupa członków jest w Niemczech. Liczy 200 tys. wyznawców.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj