21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Żałoba w Gniewczynie Łańcuckiej

Nagła śmierć księdza prałata (†68). „To był dusza człowiek”

REKLAMA

– Dusza człowiek, wspaniały kapłan – mówią parafianie. Wszystkich dotknęła wiadomość o nagłej śmierci księdza prałata Krzysztofa Filipa (†68 l.). Był wieloletnim proboszczem w Gniewczynie Łańcuckiej.

7 czerwca, w piątek po godz. 15 w Gniewczynie doszło do wypadku na prostym odcinku drogi. Jak donoszą media, kapłan prawdopodobnie zasłabł za kierownicą kia i zderzył się z ciężarówką.

Proboszcz trafił do szpitala. Parafianie szybko zorganizowali akcję modlitwy o dar zdrowia dla dobrodzieja. Niektórzy uspokajali w komentarzach, że stan księdza jest dobry i jest przytomny.

Wkrótce wszystkich zaskoczyła smutna wiadomość. 8 czerwca oficjalnie podano, że ks. Krzysztof zmarł. Pogrzeb odbędzie się 10 czerwca w kościele parafialnym w Gniewczynie Ł.

Dla parafian to ogromna strata. Ks. Krzysztof w Gniewczynie Ł. był tu proboszczem 28 lat. Znał wszystkich mieszkańców, którzy traktowali go jak członka rodziny.

– Wspaniały kapłan – to najczęściej powtarzające się wpisy w mediach społecznościowych. Mieszkańcy wspominają, że proboszcz zawsze podchodził z wielkim sercem do drugiego człowieka. Podkreślają, że biła od niego prawdziwa wiara.

– Przykro z powodu tego, co się stało. Wczoraj jeszcze był u nas na mszy świętej na Wólce. Razem się śmialiśmy. Pobłogosławił nas, a dzisiaj dowiedziałem się że nie będzie mi dane jeszcze raz być na wspólnej mszy. Spoczywaj w pokoju – napisał jeden z parafian.
Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj