15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Wyszedł na papierosa i zaginął. Co stało się z Mariuszem? Nie ustają jego poszukiwania

REKLAMA

Wyszedł na chwilę przed blok na papierosa i przepadł bez wieści. Nie zabrał ze sobą żadnych rzeczy, nawet ciepłego ubrania. Rodzina, znajomi, policja nie ustają w poszukiwaniach 25-letniego Mariusza Michalika, który 5 stycznia zaginął w Rzeszowie.

To bardzo zagadkowa sprawa i bardzo trudna dla rodziny. Bliscy nic nie wiedzą, by Mariusz miał jakieś problemy. Nikt nie jest w stanie wytłumaczyć powodów, dla których przepadł bez wieści. 24-latek miał plany na przyszłość. Jak opowiada jego tato, miał niebawem dostać nową pracę w Kielcach. Zamawiał też letnie ubrania przez internet. Nawet po zaginięciu paczki te przychodziły na jego domowy adres.

Według znajomych, 25-latek zachowywał się normalnie. Ostatni raz widzieli go 5 stycznia wieczorem.

303 219061
Poszukiwania prowadzone przez policję | Fot. KMP Rzeszów

Młodzieniec z kilkoma osobami wynajmował mieszkanie przy ul. Grabskiego w Rzeszowie. Około godz. 21 wyszedł przed blok zapalić papierosa – jak to miał w zwyczaju. Dopiero następnego dnia współlokator zorientował się, że mężczyzny nie ma w domu. A zostały wszystkie jego rzeczy: kurtka, klucze, dokumenty. Prawdopodobnie wyszedł tylko w bluzie. Nie wiadomo, co stało się z jego telefonem. Komórka jest wyłączona.

grabskiego
Mężczyzna mieszka przy ul. Grabskiego | Fot. Google

Mariusz pochodzi z miejscowości Osiek koło Połańca w woj. świętokrzyskim, ale od kilku lat był związany z Rzeszowem. Niedawno skończył studia, w Rzeszowie miał pracę.

Policjanci sprawdzili już wiele miejsc, gdzie ewentualnie mógł trafić 24-latek: szpitale, noclegownie, izbę wytrzeźwień. Sprawdzili dworce i przystanki autobusowe. Jednocześnie kilkukrotnie przeszukano teren w pobliżu ul. Grabskiego i Kwiatkowskiego. Policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzili również akweny wodne w tym rejonie. Zalew na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia i mniejsze zbiorniki zostały sprawdzone z wykorzystaniem sonaru. Komunikat o zaginięciu mężczyzny wraz z jego wizerunkiem za pośrednictwem mediów podano do publicznej wiadomości. Mimo zaangażowania kilkudziesięciu policjantów strażaków, znajomych i rodziny zaginionego, nie udało się go odnaleźć. Policjanci sprawdzili również zapisy monitoringów, na razie również bezskutecznie.

303 219052
Strażacy sprawdzili sonarem rzekę | Fot. KMP Rzeszów

Rzeszowska policja zamieściła komunikat o zaginionym i apel do świadków o pomoc w poszukiwaniach:

Osoby, które widziały zaginionego, znają miejsce jego pobytu lub posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca jego pobytu, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Rzeszowie przy ul. Rejtana 34, osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 47 821 3839 lub z dyżurnym komisariatu tel. 47 821 3810 albo pod numer alarmowy 112.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj