11 C
Rzeszów
środa, 31 maja, 2023

Kobieta przepadła bez wieści. Jej życie było zagrożone. 3 dni koczowała w lesie narażona na wilki i niedźwiedzie

REKLAMA

W Bieszczadach rozegrała się prawdziwa akcja bohaterów! Policjanci, strażacy, funkcjonariusze Straży Granicznej, ratownicy z GOPR-u oraz stowarzyszenia STORAT z psami, wszyscy zebrali się razem, aby uratować życie 59-letniej pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej w Moczarach. Kobieta 3 dni koczowała w lesie, gdzie roi się od groźnych drapieżników.

W piątek rano kobieta opuściła ośrodek i udała się w kierunku lasu. Z powodu swojego stanu zdrowia, mogła znaleźć się w niebezpieczeństwie. Do tego była narażona na wychłodzenie organizmu i atak niebezpiecznych zwierząt. Bieszczady to przecież kraina wilka i niedźwiedzia.

Na szczęście, szybko rozpoczęto akcję poszukiwawczą, która przyniosła pozytywny rezultat w niedzielę rano.

W działaniach wzięło udział wiele służb, a poszukiwania nie były łatwe. Jednak, dzięki determinacji i poświęceniu ratowników, udało się odnaleźć zaginioną. Na medal spisał się wyszkolony pies ze stowarzyszenia STORAT, który podjął trop i doprowadził członków ekipy do poszukiwanej.

Zespół pogotowia ratunkowego udzielił pomocy kobiecie. 59-latka bezpiecznie powróciła do Domu Pomocy Społecznej.

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom udało się zapobiec tragedii.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13 °
8.5 °
83 %
4.1kmh
0 %
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
19 °
sob.
16 °
niedz.
12 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu