25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Zadał matce 69 ciosów. Poczekał przy ciele na ojca

REKLAMA

Szokujące są szczegóły zbrodni w Sławęcinie koło Jasła. Jakub W. urządził prawdziwą masakrę. Jego celem byli rodzice. Z rąk owładniętego szałem zabijania 20-latka zginęła jego mama, a ojciec został ranny.

Dramat rozegrał się 18 października. Najprawdopodobniej już około godz. 8 rano Jakub W., kiedy był w domu tylko z matką, przystąpił do ataku. Zaskoczył swoją ofiarę w sypialni. 44-letnia Bogusława W. otrzymała aż 69 ciosów zadanych nożem kuchennym. Skąpał cały pokój we krwi. Krwawe sceny zupełnie nie wzruszyły sprawcy. Jakby z wyrachowaniem realizował swój morderczy plan zabijania. Następnym celem był jego ojciec, który po południu wrócił z pracy z fabryki. On również został zaskoczony. Otrzymał dwa ciosy w szyję i brzuch. Zdołał spłoszyć syna i wezwać pomoc.

Około godz. 14:30 na miejsce przyjechały radiowozy. Policja szybko ściągnęła posiłki, aby zorganizować obławę na Jakuba B. który w domu zostawił narzędzie zbrodni, ale zabrał ze sobą inny nóż.

Strach mieszkańców

Na mieszkańców padł blady strach. Każdy bał się, że zabójca może nie liczyć się z żadnym życiem. Na szczęście więcej ofiar nie było. Mężczyzna po 8 godzinach poszukiwań został zatrzymany na przystanku 6 km od miejsca zbrodni. Zachowywał się dziwnie, jakby był nieświadomy tego, co zrobił.

Dwa dni później, 20 października, prokuratura nadal używała określeń takich jak 'jakby nieobecny’ i 'twarz pokerzysty”. Jakub W. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Nie zrobiły na nim wrażenia poważne zarzuty dokonania: zabójstwa matki ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania zabójstwa ojca.

20-latek jeszcze tego samego dnia został aresztowany.

Dlaczego doszło do zbrodni? Motyw jest niejasny. Według mieszkańców 20-latek miał problemy z używkami. W tym upatrują przyczyny tragedii.

Młodzieniec już wcześniej wszczynał w domu awantury. Interweniowała policja. W rodzinie była niebieska karta.

Zobacz też:

Wpłacały miliony na martwe dusze. Gang Janiny przed sądem

Dramatyczny pożar domu w Golcowej. 43-latek aresztowany

Jakub W.
Jakub W. | Fot. -/-

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj