20 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Rozbił studnię. Grozi mu sąd

REKLAMA

Potrzaskał zabytkową studnię i odjechał. Policja jednak ustaliła sprawcę zniszczenia cennego zabytku w Jarosławiu. Okazał się nim 62-latek. Grozi mu sąd.

Już wiadomo, kto zniszczył zabytkową studnię na pl. Ks. Skargi w Jarosławiu. Policjanci ustalili, że sprawca to 62-letni mieszkaniec Jarosławia. Końcem sierpnia mężczyzna kierując volkswagenem, nie zachował należytej ostrożności i wjechał w studnię – pompę uliczną wpisaną do Gminnej Ewidencji Zabytków.

Zniszczeniu uległa drewniana obudowa oraz sama pompa, która powstała w zakładach Wilhelma Knausta we Wiedniu, w czwartej ćwierci XIX wieku. Wartość strat została oszacowana na 10 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za zniszczenie zabytku grozi kara do 2 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj