14.4 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Rodzinny dramat w Zabrniu. Syn ugodził śmiertelnie ojca

REKLAMA

Krwawy dramat rozegrał się w domu jednorodzinnym w Zabrniu pod Tarnobrzegiem. Podczas sprzeczki 25-latek zadał nożem ojcu jeden cios. Ostrze przebiło serce. 58-latek poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło w sobotę – 11 września około godz. 20. Tragedia wydarzyła się kotłowni. Między synem a ojcem doszło do kolejnego konfliktu. Paweł C. chwycił za niewielki nóż i zadał ojcu cios w klatkę piersiową. Zranionego Mariana C. (†58 l.) nie udało się uratować, mężczyzna wykrwawił się i zmarł.

Paweł C. po ataku uciekł.

– Funkcjonariusze, niezwłocznie rozpoczęli jego poszukiwania. Policyjne patrole sprawdzały pasma nieużytków rolnych, pobliskie drogi i zagajniki, przystanki autobusowe oraz wiejskie sklepy. Po krótkim czasie, kryminalni zatrzymali 25-latka, na terenie gminy Grębów. Był nietrzeźwy. Badanie urządzeniem wykazało u niego 2,30 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

W poniedziałek 25-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Jak poinformowała prokuratura, podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

We wtorek (14 września br.) prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu o zastosowanie wobec 25-latka, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował go na 3 miesiące.

Motyw zbrodni i okoliczności tragedii są niejasne. Sąsiedzi nie wiedzą, by między ojcem a synem był jakiś długotrwały konflikt. – Nikomu się nie żalili – opowiadają. Ale prokuratura ma informacje, że między mężczyznami dochodziło już wcześniej do nieporozumień.

– W tej sprawie trwają dalsze czynności, aby wyjaśnić, czy to tragiczne zdarzenie, miało bezpośredni związek z wcześniejszymi nieporozumieniami, do jakich miało dochodzić pomiędzy ojcem, a synem – zaznaczają śledczy.

25-latek niedawno przeszedł załamanie nerwowe. Był poszukiwany przez policję i straż pożarną. Obawiano się, że może targnąć się na życie. Został odnaleziony z poranioną ręką. Trafił pod opiekę lekarzy, ale szybko wrócił do domu…

Za zbrodnię grozi mu dożywocie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj