15 C
Rzeszów
wtorek, 3 października, 2023

Zabójstwo w toksycznym związku. 18-letnia Natalia zginęła z rąk Norberta. Ruszył ponowny proces

REKLAMA

Natalia (†18 l.) związała się z chłopakiem, który okazał się oszustem, domowym tyranem, chorobliwym zazdrośnikiem, a na koniec jej mordercą. Przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie stanął teraz 21-letni Norbert Z., oskarżony o brutalną zbrodnię przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie. Jego proces toczy się od początku.

Pierwszy proces rozpoczął się w lipcu 2022 r., ale zmarła sędzia zasiadająca w składzie orzekający. Dlatego trzeba było wszystko powtórzyć od początku z nowym składem. Pierwsza nowa rozprawa odbyła się 19 stycznia.

Podobnie jak za pierwszym razem, rozprawy zostały utajnione, ze względu na drastyczne szczegóły sprawy. Jawny pozostał tylko moment odczytania aktu oskarżenia.

Norbert Z. odpowiada za 9 przestępstw. Najpoważniejszy zarzut – to zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem z motywacji zasługującej na potępienie.

Natalia do końca próbowała się bronić i osłaniać rękami. Ale z uzbrojonym w dwa noże napastnikiem nie miała szans. Owładnięty szałem chłopak zadał jej 7 ciosów, uderzając raz po raz w klatkę piersiową i szyję. Kiedy dziewczyna, upadła na podłogę, oprawca usiadł na niej i z całej siły zacisną ręce na jej szyi, powodując złamanie kości gnykowej. Jak potem wykazała sekcja, bezpośrednią przyczyną śmierci było wykrwawienie.

Przyjechali ze Śląska

Wszystko działo się 20 maja 2021 r. przy ul. Kwiatkowskiego. Para pochodziła ze Śląska. Norbert Z. wcześniej mieszkał w Bielsku Białej, a jego dziewczyna z pobliskiej miejscowości. Tam chłodziła do liceum. Korzystając z nauki zdalnej postanowiła zamieszkać z chłopakiem w Rzeszowie, który wybrał to miasto, bo tu miał dostać pracę w firmie logistycznej. Miesiąc wcześniej wynajęli mieszkanie w nowym bloku przy ul. Kwiatkowskiego.

Pluł w twarz, popychał, szarpał

Śledztwo wykazało, że to był toksyczny związek. Norbert Z. okazał się chorobliwym zazdrośnikiem. Do tego stopnia był zaborczy, że utrudniał Natalii kontakt z własną rodziną i znajomymi. Sam próbował ją na każdym kroku kontrolować. Między parą często dochodziło do kłótni.

– Ustalono, że oskarżony od września 2020 roku wszczynał awantury domowe, w trakcie których znieważał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Poniżał ją, upokarzał, znęcał się fizycznie naruszając nietykalność cielesną. Popychał, szarpał za ubranie i włosy, wykręcał ręce, pluł w twarz, kopał nogą oraz uderzał rękami w różne części ciała – wymienia przykłady Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Mężczyzna okazał się nie tylko domowym oprawcą, ale też oszustem. Popadł w problemy finansowe. Śledczy ustalili, że fałszując dane o pracy i zarobkach składał wnioski o kredyty. Pożyczkę próbował zaciągnąć także na konto swojej dziewczyny, bez jej wiedzy i zgody. Doszło do tego, że 21-latek aby pokryć bieżące wydatki, przywłaszczał sobie różne rzeczy i sprzedawał je w lombardach. Tak zrobił z laptopem Natalii, albo telewizorem, który był wyposażeniem wynajmowanego mieszkania.

Mieszkał z ciałem ofiary
blok
Blok, w którym doszło do zdarzenia | Fot. Inres24.pl

Po dokonanej zbrodni, morderca od czwartku do soboty mieszkał z ciałem ofiary. Właśnie w sobotę zgłosił się do niego właściciel, który dopominał się zapłaty za czynsz. 19-latek próbował do końca ukryć zabójstwo. Zmyślił, że jego dziewczyna ma pieniądze, ale właśnie jest na zakupach w Galerii Rzeszów. Chłopak stwierdził, że mogą razem do niej pojechać.

I tak się stało. W centrum handlowym mężczyzna przekazał klucze właścicielowi i uciekł.

Właściciel wrócił do mieszkania i dokonał makabrycznego odkrycia. W sypialni obok łóżka znalazł ciało 18-latki. Natychmiast wezwał policję.

– Kilka radiowozów jeździło na sygnale. Nie wiedzieliśmy wtedy co się dzieje. Tych młodych ludzi nie znałam, nie widywałam. Lokatorzy bardzo często się tu zmieniają – mówiła nam przerażona zbrodnią kobieta, mieszkająca w bloku.

Wpadł po 2 godzinach

Policja zorganizowała błyskawiczną obławę. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej po dwóch godzinach zatrzymali poszukiwanego 21-latka.

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego Norbert Z. każdorazowo nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmawiał składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania – stwierdza prokurator Ciechanowski.

21-latek nadal przebywa w areszcie. Grozi mu dożywotnie więzienie.

Zobacz też:

Wyrył nożem znak krzyża na czole ofiary. Sąsiad oskarżony o zabójstwo emerytki

Po 2 godzinach rozmowy straciła 10 tys zł. Uwaga na nową metodę oszustów!

Udawał agenta CBA. Małżeństwo zapłaciło mu 60 tys. zł

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA