28.2 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Zabił Natalię (†18 l.) i mieszkał z jej ciałem. Akt oskarżenia dla 21-latka

REKLAMA

Natalia (†18 l.) zawierzyła i związała się z chłopakiem, który okazał się oszustem, domowym tyranem, chorobliwym zazdrośnikiem, a na koniec jej mordercą. Prokuratura właśnie zakończyła śledztwo w sprawie bulwersującej zbrodni przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie i sporządziła akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu Norbertowi Z. Mężczyzna niebawem stanie przed sądem.

Natalia do końca próbowała się bronić, osłaniać rękami. Ale z uzbrojonym w dwa noże napastnikiem nie miała szans. Owładnięty szałem chłopak zadał jej kilkadziesiąt ciosów, uderzając raz po raz w klatkę piersiową i inne części ciała.

Kiedy dziewczyna, upadła na podłogę, oprawca usiadł na niej i z całej siły zacisną ręce na jej szyi, powodując złamanie kości gnykowej. Jak potem wykazała sekcja, bezpośrednią przyczyną śmierci było wykrwawienie.

Wszystko działo się 20 maja 2021 r. przy ul. Kwiatkowskiego. Para pochodziła ze Śląska. Norbert Z. wcześniej mieszkał w Bielsku Białej, a jego dziewczyna z pobliskiej miejscowości. Tam chłodziła do liceum. Korzystając z nauki zdalnej postanowiła zamieszkać z chłopakiem w Rzeszowie, który wybrał to miasto, bo tu miał dostać pracę. Miesiąc wcześniej wynajęli mieszkanie w nowym bloku przy ul. Kwiatkowskiego.

Pluł w twarz, popychał, szarpał

Śledztwo wykazało, że to był toksyczny związek. Norbert Z. okazał się chorobliwym zazdrośnikiem. Do tego stopnia był zaborczy, że utrudniał Natalii kontakt z własną rodziną i znajomymi. Sam próbował ją na każdym kroku kontrolować. Między parą często dochodziło do kłótni.

– Ustalono, że oskarżony od września 2020 roku wszczynał awantury domowe, w trakcie których znieważał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Poniżał ją, upokarzał, znęcał się fizycznie naruszając nietykalność cielesną. Popychał, szarpał za ubranie i włosy, wykręcał ręce, pluł w twarz, kopał nogą oraz uderzał rękami w różne części ciała – wymienia przykłady Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Mężczyzna okazał się nie tylko domowym oprawcą, ale też oszustem. Popadł w problemy finansowe. Śledczy ustalili, że fałszując dane o pracy i zarobkach składał wnioski o kredyty. Pożyczkę próbował zaciągnąć także na konto swojej dziewczyny, bez jej wiedzy i zgody. Doszło do tego, że 21-latek aby pokryć bieżące wydatki, przywłaszczał sobie różne rzeczy i sprzedawał je w lombardach. Tak zrobił z laptopem Natalii, albo telewizorem, który był wyposażeniem wynajmowanego mieszkania.

Mieszkał z ciałem ofiary

Po dokonanej zbrodni, morderca od czwartku do soboty mieszkał z ciałem ofiary. Właśnie w sobotę zgłosił się do niego właściciel, który dopominał się zapłaty za czynsz. 19-latek próbował do końca ukryć zabójstwo. Zmyślił, że jego dziewczyna ma pieniądze, ale właśnie jest na zakupach w Galerii Rzeszów. Chłopak stwierdził, że mogą razem do niej pojechać.

I tak się stało. W centrum handlowym mężczyzna przekazał klucze właścicielowi i uciekł.

Właściciel wrócił do mieszkania i dokonał makabrycznego odkrycia. W sypialni obok łóżka znalazł ciało 18-latki. Natychmiast wezwał policję.

– Kilka radiowozów jeździło na sygnale. Nie wiedzieliśmy wtedy co się dzieje. Tych młodych ludzi nie znałam, nie widywałam. Lokatorzy bardzo często się tu zmieniają – mówiła nam przerażona zbrodnią kobieta, mieszkająca w pobliżu.

Wpadł po 2 godzinach

Policja zorganizowała błyskawiczną obławę. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej po dwóch godzinach zatrzymali poszukiwanego 21-latka.

Norbert Z. został oskarżony o zabójstwo, ale także o 8 innych przestępstw, dotyczących m.in. przywłaszczenia mienia, wyłudzeń.

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego Norbert Z. każdorazowo nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmawiał składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania – stwierdza prokurator Ciechanowski.

21-latek będzie odpowiadał przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie. Na proces oczekuje w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Zobacz też:

Wyrył nożem znak krzyża na czole ofiary. Sąsiad oskarżony o zabójstwo emerytki

Po 2 godzinach rozmowy straciła 10 tys zł. Uwaga na nową metodę oszustów!

Udawał agenta CBA. Małżeństwo zapłaciło mu 60 tys. zł

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj