16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

18-lernia Natalia zamordowana w wynajmowanym mieszkaniu. Aresztowano chłopaka ofiary

REKLAMA

Zabójstwo w Rzeszowie. W sobotę w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego znaleziono zmasakrowane ciało 18-letniej Natalii. Zatrzymano podejrzanego o zbrodnię 19-latka. To chłopak ofiary. Norbert Z. został aresztowany. Prawdopodobnie motywem była zazdrość.

Zabójca posłużył się ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem kuchennym. Zadawał ciosy w klatkę piersiową, szyję i nogi. – Przyczyną śmierci było wykrwawienie – mówi Wojciech Przybyło, szef Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa.

Przypuszczalnie motywem zbrodni była domniemana zdrada. Tak podejrzany powiedział policjantom tuż po zatrzymaniu, ale potem odmówił składania zeznań.

Para pochodziła ze Śląska. Przy Kwiatkowskiego mieszkała od kwietnia. Wynajmowali mieszkanie w nowym bloku. Chłopak pracował w jednej z firm, dziewczyna mu towarzyszyła, korzystając z możliwości nauki zdalnej.

Mieszkał z ciałem ofiary

Do zbrodni doszło prawdopodobnie w czwartek, 20 maja. Morderca do soboty mieszkał z ciałem ofiary. Właśnie w sobotę zgłosił się do niego właściciel, który dopominał się zapłaty za czynsz. 19-latek próbował do końca ukryć morderstwo. Zmyślił, że jego dziewczyna ma pieniądze, ale właśnie jest na zakupach w Galerii Rzeszów. Chłopak stwierdził, że mogą razem do niej pojechać.

I tak się stało. W centrum handlowym mężczyzna przekazał klucze właścicielowi i uciekł.

Właściciel wrócił do mieszkania i dokonał makabrycznego odkrycia. W sypialni obok łóżka znalazł ciało 18-latki. Natychmiast wezwał policję.

– Kilka radiowozów jeździło na sygnale. Nie wiedzieliśmy wtedy co się dzieje, aż do teraz, kiedy już zrobiło się głośno o tej zbrodni. Tych młodych ludzi nie znałam, nie widywałam. Lokatorzy bardzo często się tu zmieniają – mówi kobieta mieszkająca w pobliżu.

Wpadł po 2 godzinach

Policja zorganizowała błyskawiczną obławę. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej po dwóch godzinach zatrzymali poszukiwanego 19-latka.

Norbert Z. usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie. W poniedziałek (24/05) Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo go aresztował.

Zobacz też

Co stało się z Mariuszem? Wciąż brak przełomu

Ojciec z Izdebek krzywdził trzy córeczki. Zapadł wyrok

Nożownik siał grozę na Nowym Mieście

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj