0.9 C
Rzeszów
czwartek, 7 grudnia, 2023

Z powodu koronawirusa zamknięto kościół w Rzeszowie

REKLAMA

Pandemia nie daje o sobie łatwo zapomnieć. Choć w Rzeszowie i powiecie od dłuższego czasu nie notowano nowych infekcji koronawirusa, ogłoszono alarm w kościele pw. Błogosławionej Karoliny Kózki przy ul. Kościelnej. Świątynia została zamknięta, a księża objęci kwarantanną. Jeden z kapłanów wykonał test i okazał się pozytywny.

W niedzielę, 7 czerwca, parafianie nie mogli wziąć udziału w mszach świętych. Kościół został zamknięty, a na stronie parafii pojawił się komunikat.

„Decyzją Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
w Rzeszowie księża z parafii bł. Karoliny w Rzeszowie zostali objęci kwarantanną. Kościół zostaje zamknięty do odwołania.
Msze Święte księża będą sprawowali w swoich mieszkaniach na plebanii według wyznaczonych na dane dni intencji. Osoby, które od 24 maja uczestniczyły w liturgii powinny obserwować stan swojego zdrowia.
W razie jakiekolwiek wątpliwości prosimy kontaktować się z placówką sanepidu.” – brzmi komunikat.

Zakażenia potwierdzono u jednego księży. Wykonał test w prywatnym laboratorium. W poniedziałek sanepid wykonał dodatkowe badania i prowadził ten przypadek. Kwarantanną objęto 4 księży z parafii.

– Pragniemy podać do wiadomości, że przeprowadzone w czasie kwarantanny badania 4 osób duchownych (wikarych) naszej parafii w kierunku koronawirusa dały wynik negatywny – poinformowała parafia we wtorek.

Według jej informacji stan zakażonego ksiądza jest bardzo dobry.

– Wszystkim parafianom dziękujemy za każdy gest troski i modlitwy o nasz stan zdrowia. Mamy świadomość, że sam fakt pojawienia się zakażenia u jednego z naszych kapłanów sprawił, że wielu żywi głębokie obawy o zdrowie swoje i bliskich – przyznają księża. Przepraszają wszystkich, którzy w niezamierzony sposób zostali wystawieni na możliwość zakażenia.

[yop_poll id=”10″]

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj