31.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Z powodu koronawirusa zamknięto kościół w Rzeszowie

REKLAMA

Pandemia nie daje o sobie łatwo zapomnieć. Choć w Rzeszowie i powiecie od dłuższego czasu nie notowano nowych infekcji koronawirusa, ogłoszono alarm w kościele pw. Błogosławionej Karoliny Kózki przy ul. Kościelnej. Świątynia została zamknięta, a księża objęci kwarantanną. Jeden z kapłanów wykonał test i okazał się pozytywny.

W niedzielę, 7 czerwca, parafianie nie mogli wziąć udziału w mszach świętych. Kościół został zamknięty, a na stronie parafii pojawił się komunikat.

„Decyzją Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
w Rzeszowie księża z parafii bł. Karoliny w Rzeszowie zostali objęci kwarantanną. Kościół zostaje zamknięty do odwołania.
Msze Święte księża będą sprawowali w swoich mieszkaniach na plebanii według wyznaczonych na dane dni intencji. Osoby, które od 24 maja uczestniczyły w liturgii powinny obserwować stan swojego zdrowia.
W razie jakiekolwiek wątpliwości prosimy kontaktować się z placówką sanepidu.” – brzmi komunikat.

Zakażenia potwierdzono u jednego księży. Wykonał test w prywatnym laboratorium. W poniedziałek sanepid wykonał dodatkowe badania i prowadził ten przypadek. Kwarantanną objęto 4 księży z parafii.

– Pragniemy podać do wiadomości, że przeprowadzone w czasie kwarantanny badania 4 osób duchownych (wikarych) naszej parafii w kierunku koronawirusa dały wynik negatywny – poinformowała parafia we wtorek.

Według jej informacji stan zakażonego ksiądza jest bardzo dobry.

– Wszystkim parafianom dziękujemy za każdy gest troski i modlitwy o nasz stan zdrowia. Mamy świadomość, że sam fakt pojawienia się zakażenia u jednego z naszych kapłanów sprawił, że wielu żywi głębokie obawy o zdrowie swoje i bliskich – przyznają księża. Przepraszają wszystkich, którzy w niezamierzony sposób zostali wystawieni na możliwość zakażenia.

[yop_poll id=”10″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj