-2.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Kiedy pada deszcz, dochodzi do tragedii. Kolejny wypadek na zakręcie śmierci

REKLAMA

Który to już raz? Dwudziesty? Trzydziesty? Zwłaszcza podczas deszczowej pogody na zakręcie w Wyżnem dochodzi do wypadków. To najbardziej fatalny punkt na podkarpackim odcinku drogi krajowej nr 19. W poniedziałek znów było tu bardzo groźnie.

W poniedziałek – 23 sierpnia ciężarowy daf z Białorusi zderzył się z oplem corsa. Dwie osoby, które podróżowały osobówką trafiły do szpitala.

Według policjantów kierowca opla, 64-letni mężczyzna jadąc w kierunku Barwinka, nieoczekiwanie zjechał na przeciwny pas ruchu. Doszło do zderzenia z tirem. Siła zderzenia była tak duża, że samochód osobowy został odrzucony poza jezdnię.

Obrażenia odnieśli kierowca i pasażerka opla. Zostali oni przetransportowani do szpitala. Ciężarówka znalazła się w rowie. Szoferowi nic się nie stało.

Zakręt w Wyżnem to szczególnie niebezpieczny odcinek drogi nr 19. Już kilka lat temu – po interwencjach mieszkańców – pojawiły się nowe znaki i ostrzeżenia o wypadkach. Jest też radar. Drogowcy zrobili bardziej chropowatą jezdnię, aby zapobiec poślizgom. Okazuje się, że nadal łatwo stracić w tym miejscu kontrolę nad pojazdem.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj