30 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Tragedia w zakładzie. Przemka zabiła pęknięta szyba

REKLAMA

Przemysław (†28 l.) zaledwie 4 dni wcześniej obchodził swoje urodziny. Jego młode życie nagle przerwał tragiczny wypadek w pracy. W zakładzie w Białobrzegach w powiecie łańcuckim zraniła go pęknięta szyba. Ostry kawałek szkła przeciął tętnicę szyjną. Nikt nie był w stanie mu pomóc.

O zdarzeniu informuje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Prowadzone jest śledztwo. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do tragedii doszło rano, 28 sierpnia. W przedsiębiorstwie trudniącym się m.in. produkcją stolarki okiennej Przemysław K. razem z kolegą zajmowali się wycinaniem i łamaniem szkła.

– Ściągali ze stołu tnącego taflę szyby o wymiarach 3 na 2 metry. Wówczas to, chcąc przenieść ją na stojak, doszło do jej pęknięcia a jej fragment ugodził Przemysława K. w szyję przecinając tętnicę i żyłę szyjną po stronie prawej, co skutkowało masywnym krwotokiem – opisuje przebieg zdarzenia Paweł Król, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Ranny młodzieniec został zabrany karetką do szpitala w Rzeszowie. Ale lekarze byli bezradni. 28-latek zmarł.

Z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna w zakładzie pracował od kilku tygodni. – Wcześniej był zatrudniony w fabryce BorgWarner w Jasionce, ale z powodu epidemii w czerwcu objęła go redukcja. Nie chciał siedzieć w domu. Cieszył się, że szybko udało mu się znaleźć nowe zajęcie. Do tego nowy zakład miał bliżej, bo zaledwie kilka kilometrów od domu w Kosinie – mówi znajomy Przemka.

Mieszkańcy przeżywają tragedię. – To był wesoły chłopak, bardzo zaradny, pracowity. Kochał motocykle. Miał tyle planów… Dla wszystkich to ogromna strata – dodają z przejęciem.

Kilka dni temu odbył się pogrzeb. Mężczyzna spoczął w grobie razem z ojcem, który zmarł dwa lata wcześniej.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj