24.7 C
Rzeszów
niedziela, 3 lipca, 2022

Najnowsze

Tragedia w zakładzie. Przemka zabiła pęknięta szyba

Przemysław (†28 l.) zaledwie 4 dni wcześniej obchodził swoje urodziny. Jego młode życie nagle przerwał tragiczny wypadek w pracy. W zakładzie w Białobrzegach w powiecie łańcuckim zraniła go pęknięta szyba. Ostry kawałek szkła przeciął tętnicę szyjną. Nikt nie był w stanie mu pomóc.

REKLAMA

O zdarzeniu informuje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Prowadzone jest śledztwo. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do tragedii doszło rano, 28 sierpnia. W przedsiębiorstwie trudniącym się m.in. produkcją stolarki okiennej Przemysław K. razem z kolegą zajmowali się wycinaniem i łamaniem szkła.

– Ściągali ze stołu tnącego taflę szyby o wymiarach 3 na 2 metry. Wówczas to, chcąc przenieść ją na stojak, doszło do jej pęknięcia a jej fragment ugodził Przemysława K. w szyję przecinając tętnicę i żyłę szyjną po stronie prawej, co skutkowało masywnym krwotokiem – opisuje przebieg zdarzenia Paweł Król, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Ranny młodzieniec został zabrany karetką do szpitala w Rzeszowie. Ale lekarze byli bezradni. 28-latek zmarł.

Z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna w zakładzie pracował od kilku tygodni. – Wcześniej był zatrudniony w fabryce BorgWarner w Jasionce, ale z powodu epidemii w czerwcu objęła go redukcja. Nie chciał siedzieć w domu. Cieszył się, że szybko udało mu się znaleźć nowe zajęcie. Do tego nowy zakład miał bliżej, bo zaledwie kilka kilometrów od domu w Kosinie – mówi znajomy Przemka.

Mieszkańcy przeżywają tragedię. – To był wesoły chłopak, bardzo zaradny, pracowity. Kochał motocykle. Miał tyle planów… Dla wszystkich to ogromna strata – dodają z przejęciem.

Kilka dni temu odbył się pogrzeb. Mężczyzna spoczął w grobie razem z ojcem, który zmarł dwa lata wcześniej.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
24.7 ° C
26 °
23 °
53 %
3.1kmh
0 %
niedz.
22 °
pon.
32 °
wt.
22 °
śr.
25 °
czw.
23 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu