-0.6 C
Rzeszów
wtorek, 18 stycznia, 2022

Najnowsze

Wypadek w „martwej strefie”. Problem z wezwaniem pomocy do rannego rowerzysty

Groźnemu wypadkowi uległ rowerzysta w Tarnawie Niżnej w Bieszczadach Wysokich. Liczyła się każda minuta, a problemem okazał się brak zasięgu komórkowego GSM. Okolica to „martwa strefa”, w której nie działa nawet alarmowy nr 112.

REKLAMA

Rowerzysta nie miał kasku ochronnego. Uraz głowy, którego doznał był bardzo poważny. W okolicy, w której doszło do zdarzenia, nie można natychmiast wezwać pomocy. Komórki tu nie mają zasięgu. Sygnał, który udaje się złapać jest z Ukrainy, ale wykręcając numery alarmowe 112 i 999 nie uzyskamy połączenia. Oba numery w ukraińskiej sieci nie działają. Jedną możliwością jest telefon stacjonarny albo satelitarny. Na szczęście udało się wezwać pomoc z pobliskiej Bazy nad Roztokami.

Na miejscu pierwsi pojawili się ratownicy GOPR, którzy w pobliży mieli ćwiczenia, wkrótce przyjechała karetka z Lutowisk, a także straż z Ustrzyk Dolnych i załoga OSP z Lutowisk. Ratownicy ściągnęli śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego do szpitala w Rzeszowie.

Ratownicy z bieszczadzkiego pogotowia apelują o ostrożność:

Nawet krótka przejażdżka na rowerze może skończyć się bardzo groźnymi urazami. Dbajmy o siebie i o naszych bliskich – ubierajmy kaski!

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
-0.6 ° C
0.5 °
-1.5 °
75 %
2.2kmh
75 %
wt.
-0 °
śr.
2 °
czw.
-1 °
pt.
-2 °
sob.
-3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu