18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Wypadek w „martwej strefie”. Problem z wezwaniem pomocy do rannego rowerzysty

REKLAMA

Groźnemu wypadkowi uległ rowerzysta w Tarnawie Niżnej w Bieszczadach Wysokich. Liczyła się każda minuta, a problemem okazał się brak zasięgu komórkowego GSM. Okolica to „martwa strefa”, w której nie działa nawet alarmowy nr 112.

Rowerzysta nie miał kasku ochronnego. Uraz głowy, którego doznał był bardzo poważny. W okolicy, w której doszło do zdarzenia, nie można natychmiast wezwać pomocy. Komórki tu nie mają zasięgu. Sygnał, który udaje się złapać jest z Ukrainy, ale wykręcając numery alarmowe 112 i 999 nie uzyskamy połączenia. Oba numery w ukraińskiej sieci nie działają. Jedną możliwością jest telefon stacjonarny albo satelitarny. Na szczęście udało się wezwać pomoc z pobliskiej Bazy nad Roztokami.

Na miejscu pierwsi pojawili się ratownicy GOPR, którzy w pobliży mieli ćwiczenia, wkrótce przyjechała karetka z Lutowisk, a także straż z Ustrzyk Dolnych i załoga OSP z Lutowisk. Ratownicy ściągnęli śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego do szpitala w Rzeszowie.

Ratownicy z bieszczadzkiego pogotowia apelują o ostrożność:

Nawet krótka przejażdżka na rowerze może skończyć się bardzo groźnymi urazami. Dbajmy o siebie i o naszych bliskich – ubierajmy kaski!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj