21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Pan Dionizy (†92) zginął na przejściu. Auto pędziło 145 km/h! Kierowca usłyszał zarzuty

REKLAMA

Tragiczny wypadek na ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Na przejściu dla pieszych zginął 92-letni Dionizy Z., który poruszał się rowerem elektrycznym. Okazuje się, że 29-letni kierowca samochodu, który potrącił emeryta jechał się zawrotną prędkością. Prokuratura postawiła mu zarzuty.

W niedzielę 26 czerwca ulicą jechały ze znaczną prędkością dwa samochody. Audi A4, którym podróżowało pięciu mężczyzn nie zdołało w porę zahamować. Z ogromną siłą uderzyło w emeryta, masakrując ciało ofiary.

Audi kierował 29-latek. Samochód zatrzymał się dopiero za przejściem.

Z informacji lokalnego portalu wynika, że emeryt przejeżdżał przez przejście, zamiast przeprowadzać swój pojazd. Z kolei Echo Dnia sugeruje w swojej notce, że przed wypadkiem auta jechały ze znaczną prędkością i „niewykluczone, że ich kierowcy ścigali się ze sobą”.

Szczegóły wypadku bada policja. Jakie są dotychczasowe ustalania śledczych?

Prokuratura postawił zarzut spowodowania śmiertelnego wypadu kierowcy audi – Konradowi M. Jak powiedział dziennikarzom prokurator rejonowy w Stalowej Woli Adam Cierpiatka, samochód poruszał się w mieście z prędkością około 145 km/h. „Tym samym kierowca umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślnie doprowadził do wypadku drogowego” – poinformował prokurator.

Kierowca nie przyznał się do winy. Zatrzymano mu prawo jazdy. Śledczy wystąpili z wnioskiem o jego aresztowanie. Mężczyzna był już wielokrotnie karany za wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości.

Za śmiertelny wypadek grozi do 8 lat więzienia.

Zobacz też:

Wywrotka opla na A4. W środku 3 osoby

Bezczelny paliwowy rabuś

Czołowe zdarzenie z jaguarem. Zginął motocyklista

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj