1.2 C
Rzeszów
poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Najnowsze

Policjanci przejechali obok wypadku. Sprawę zbada prokuratura

Prokuratura oceni zachowanie załogi radiowozu, który przejechał obok wypadku w Skołoszowie w powiecie jarosławskim. Zginął potrącony na miejscu mężczyzna. Radiowóz, który przypadkowo znalazł się w okolicy pojechał dalej. Wszystko nagrała kamerka.

REKLAMA

Nagranie z samochodowej kamery trafiło do lokalnej redakcji. Radiowóz przejechał obok miejsca wypadku, na którym jeszcze nie było służb. Obok zatrzymały się natomiast samochody ludzi, którzy chcieli udzielić pomocy.

Radiowóz pojechał dalej. Wkrótce na miejsce przyjechała straż, karetka, a także radiowóz drogówki i rozpoczęła się akcja ratunkowa. Reanimacja trwała około 40 minut. 61-letni pieszy zmarł. Mężczyzna został potrącony przez audi, którym kierował 71-letni obywatel Ukrainy. Nie zauważył pieszego. Według policji, ofiara w nieoświetlonym miejscu poruszała się bez żadnych elementów odblaskowych.

CZYTAJ TEŻ:  Tragiczny wypadek w Pilźnie. Zginął 80-latek. Dlaczego drugi kierowca uciekł?

Sprawę wypadku bada prokuratura. Zajmie się też kwestią zachowania policjantów, którzy minęli wypadek. Będą przesłuchani.

Z informacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wynika, że policjanci jechali z zatrzymaną osobą. Postępowanie w trakcie konwoju regulują także odpowiednie przepisy.

W czwartek (25/11) prokuratura miała już wyniki sekcji zwłok ofiary. Pieszy doznał urazów wielonarządowych – głowy i klatki piersiowej. Doszło do pęknięcia aorty i masywnego krwotoku. Nie było szans na ratunek.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
1.2 ° C
2.2 °
-0.2 °
92 %
6.2kmh
100 %
pon.
7 °
wt.
7 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu