15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

37-latek odpowie za wypadek w Jamnicy. Zginęło niewinne małżeństwo, które osierociło trzech synów

REKLAMA

Gdyby nie brawura, gdyby nie alkohol, nie doszłoby do tej tragedii. Małżeństwo by żyło i trzech małych chłopców miałoby nadal rodziców.

3 lipca 2021 r. na drodze w Jamnicy mógł zginąć każdy. Kierowca sportowego audi S7 nie liczył się z nikim i z niczym. Pędził po drodze jak kamikadze. Wyprzedzał na zakręcie i na podwójnej ciągłej. Śledztwo wykazało, że mężczyzna na liczniku miał 120 km/h, a w jego krwi buzowały prawie 3 promile alkoholu.

Jego audi zderzyło się z audi A4, którym podróżowało małżeństwo (39 i 37 lat) z 2,5-letnim dzieckiem. Chłopczyk podczas zabawy w domu uderzył się i rodzice zabrali go do lekarza w Tarnobrzegu na badania. Rodzina na drodze nie miała żadnych szans. Małżonkowie zginęli w czołowym zderzeniu. Ich synek cudem ocalał. On i jego dwóch starszych braciszków (10 i 9 l.) zostali sierotami. Rodzeństwo trafiło pod opiekę rodziny.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu zamknęła śledztwo i skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli. Za wypadek będzie odpowiada 37-letni Grzegorz G. Mężczyzna w śledztwie nie przyznał się do winy. Grozi mu 14 lat więzienia. Na swój proces oczekuje w areszcie.

Wypadek w Jamnicy poruszył całą Polską, a także politykami, którzy przyspieszyli prace nad zaostrzeniem przepisów. Cześć już obowiązuje, część jest procedowana – m.in. kwestia odbierania pijanym kierowcom samochodów.

Na drodze, gdzie doszło do tragedii niedawno wprowadzono odcinkowy pomiar prędkości.

Wypadek w Jamnicu
Zderzenie dwóch audi | Fot. KPP Stalowa Wola/ Ochotnicza Straż Pożarna w Grębowie/Facebook

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj