0.3 C
Rzeszów
piątek, 8 grudnia, 2023

Katastrofa paralotniarza. Ciężko ranny 63-latek trafił śmigłowcem do szpitala

REKLAMA

Lot pasjonata lotnictwa skończył się katastrofą. Paralotnia bez silnika nagle straciła sterowność i runęła z dużej wysokości. Ciężko ranny został 63-letni pilot.

Wszystko działo się w niedzielę 5 czerwca około godz. 15 w miejscowości Mszana w gminie Dukla, w powiecie krośnieńskim.

Z ustaleń policji wynika, że 63-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, podczas wykonywania przelotu, wpadł w silne zawirowania powietrza, w wyniku czego stracił kontrolę nad paralotnią i spadł do wąwozu w trudno dostępnym terenie.       

W pobliżu miejsca zdarzenia w chwili wypadku znajdowali się inni paralotniarze, którzy niezwłocznie powiadomili służby ratownicze. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do krośnieńskiego szpitala.

63-latek posiada świadectwo kwalifikacji pilota paralotni i ma blisko 20-letnie doświadczenie w sportach lotniczych. Szczegółowe okoliczności tego wypadku pozwoli ustalić prowadzone postępowanie

W miejscowości Mszana w powiecie krośnieńskim doszło do wypadku paralotniarza. 63-latek doznał urazu kręgosłupa. Śmigłowiec ratowniczy zabrał go do szpitala.

Opublikowany przez Wydarzenia Rzeszów/Podkarpacie Niedziela, 5 czerwca 2022

Zobacz też:

Tragedia na rybach. 45-latek poślizgnął się i utonął

Wypadek autokaru ze szkolną wycieczką z Rzeszowa. Ranne cztery osoby

Auto wypchnęło motocykl prosto na pieszych

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj