25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Dostawcze auto rozerwało na pół, a pociąg stanął w ogniu. Dramatyczny wypadek w Widełce

REKLAMA

Dramatyczny wypadek na przejeździe w Widełce pod Kolbuszową. Szynobus uderzył w samochód dostawczy. Kierowca auta zginął. Ranna została pasażerka pociągu. Skład częściowo wykoleił się i stanął w ogniu.

Do zdarzenia doszło w piątek – 14 stycznia po godz. 10. Kierowca dostawczaka z nieznanych przyczyn wjechał na torowisko prosto pod rozpędzony szynobus relacji Rzeszów – Kolbuszowa. Przejazd był niestrzeżony, ale wyposażony w pulsujące lampy ostrzegawcze i gong. Sygnalizacja była sprawna.

Auto rozerwało na pół. Pociąg częściowo wykoleił się. 54-letni kierowca z woj. lubelskiego był na miejscu reanimowany. Mimo wysiłków ratowników, jego życia nie udało się ocalić.

Po chwili pojawił się ogień i skład ogarnęły wielkie płomienie. Pociągiem jechało 9 osób: siedmioro pasażerów oraz dwie osoby z obsługi. Wszyscy zdołali się ewakuować. Mocno poturbowana została jednak jedna z pasażerek. 17-latka z powiatu kolbuszowskiego trafiła do szpitala.

Pożar ugasili strażacy.

Wypadek sparaliżował ruch na jednotorowej linii Rzeszów – Ocice. Uszkodzona została trakcja. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Kolej spodziewa się, że utrudnienia skończą się 18 stycznia.

Wypadek na przejeździe w Widełce
Wypadek na przejeździe w Widełce | Fot. KP PSP Kolbuszowa

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj