17.2 C
Rzeszów
poniedziałek, 25 września, 2023

Dostawcze auto rozerwało na pół, a pociąg stanął w ogniu. Dramatyczny wypadek w Widełce

REKLAMA

Dramatyczny wypadek na przejeździe w Widełce pod Kolbuszową. Szynobus uderzył w samochód dostawczy. Kierowca auta zginął. Ranna została pasażerka pociągu. Skład częściowo wykoleił się i stanął w ogniu.

Do zdarzenia doszło w piątek – 14 stycznia po godz. 10. Kierowca dostawczaka z nieznanych przyczyn wjechał na torowisko prosto pod rozpędzony szynobus relacji Rzeszów – Kolbuszowa. Przejazd był niestrzeżony, ale wyposażony w pulsujące lampy ostrzegawcze i gong. Sygnalizacja była sprawna.

Auto rozerwało na pół. Pociąg częściowo wykoleił się. 54-letni kierowca z woj. lubelskiego był na miejscu reanimowany. Mimo wysiłków ratowników, jego życia nie udało się ocalić.

Po chwili pojawił się ogień i skład ogarnęły wielkie płomienie. Pociągiem jechało 9 osób: siedmioro pasażerów oraz dwie osoby z obsługi. Wszyscy zdołali się ewakuować. Mocno poturbowana została jednak jedna z pasażerek. 17-latka z powiatu kolbuszowskiego trafiła do szpitala.

Pożar ugasili strażacy.

Wypadek sparaliżował ruch na jednotorowej linii Rzeszów – Ocice. Uszkodzona została trakcja. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Kolej spodziewa się, że utrudnienia skończą się 18 stycznia.

Wypadek na przejeździe w Widełce
Wypadek na przejeździe w Widełce | Fot. KP PSP Kolbuszowa

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA