12.7 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Koszmar na przejeździe. Zginęło małżeństwo. Ich dziecko trafiło do szpitala

REKLAMA

Koszmarny wypadek i niewyobrażalna tragedia. Na niestrzeżonym przejeździe w Jadachach w powiecie tarnobrzeskim audi zderzyło się z pociągiem. Na miejscu zginęło młode małżeństwo, a ich 14-miesięczna córeczka trafiła do szpitala.

Dramat rozegrał się w Wielkanocny Poniedziałek. Dochodziła godz. 16:30. Audi A3 podróżowało małżeństwo w wieku 32 i 33-lat. Było razem z 14-miesięcznym dzieckiem.

Samochód wjechał prosto pod rozpędzony pociąg. Siła uderzenia była ogromna. Przód pojazdu został całkowicie zmiażdżony. Wypadł z niego silnik. Wrak został odrzucony na pobocze i przewrócił się na dach. Ofiary zostały wyrzucone z pojazdu.

Szans na ratunek małżeństwa nie było. Zginęło na miejscu. Ranna została ich 14-miesięczna córeczka. Ambulans zabrał ją do szpitala w Rzeszowie. Na miejscu lądował też śmigłowiec. Ratownicy z pogotowia lotniczego mieli zabrać matkę dziecka, którą na miejscu reanimowano przez prawie godzinę. Niestety, bezskutecznie.

We wtorek – 19 kwietnia policja poinformowała, że życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rodzice osierocili nie tylko córeczkę, ale również synków w wieku 8 i 12 lat.

Wypadek wydarzył się na ulicy, na której rodzina mieszkała. To lokalna ulica w Jadachach. Małżeństwo wstąpiło tylko na chwilę na budowę swojego domu, aby nakarmić pilnujące posesji psy. Ledwo ruszyli w drogę powrotną, kiedy doszło do zderzenia. To jedyny przejazd w okolicy bez dodatkowych zabezpieczeń. Ma tylko znak STOP i krzyż św. Andrzeja.

– Na kolejnym niestrzeżonym przejeździe są chociaż pulsujące światła. Kiedyś już zgłaszaliśmy potrzebę lepszego zabezpieczenia przejazdu. Ulica jest ruchliwa. Wiele nowych domów powstało w okolicy – mówią nam mieszkańcy.

Wszyscy współczują rodzinie tragedii. Dobrze znali ofiary. Maksymilian prowadził warsztat samochodowy, a jego żona Basia zajmowała się domem… – Szkoda dzieci. Są wujkowie, dziadkowie, ciocie, ale mamy i taty nikt nie zastąpi… – mówi ze łzami w oczach znajoma rodziny.

Szynobus, pod który wjechał samochód, był relacji Rzeszów – Stalowa Wola. Podróżowało nim 12 osób. Nikomu z pasażerów oraz obsługi pociągu nic się nie stało.

Sprawę wypadku badają prokuratura i policja.

Zbiórka dla dzieci i na pogrzeb

W internecie pojawiła się zbiórka datków. Jej autorzy zaznaczają, że pieniądze będą przeznaczone na pogrzeb ofiar. Reszta zebranych pieniędzy ma trafić na konto dzieci.

zbiorka dla dzieci

Zobacz też:

Wypadek na niestrzeżonym przejeździe. Auto wjechało prosto pod pociąg. 19-latka nie udało się uratować

Wypadek na S19 i gigantyczny korek

Przez niego zginął niewinny motocyklista

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj