20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Tragedia na harleyu. Fatalna majówka dla motocyklistów

REKLAMA

Przejażdżka motocyklem zakończyła się wielką tragedią. W Przedmieściu Czudeckim doszło do koszmarnego zderzenia. Zginął 51-latek, jadący harleyem. To pierwsza śmiertelna ofiara wypadków, do których doszło w czasie długiego weekendu na podkarpackich drogach. Majówka jest fatalna zwłaszcza dla motocyklistów. Na 14 zdarzeń, 7 było z ich udziałem.

Drogowy dramat rozegrał się 1 maja około godz. 14.30. To był idealny dzień do jazdy motocyklem. Słońce, brak opadów i silnego wiatru. Na drogach zaroiło się od miłośników jazdy na dwukołowych maszynach, którzy w ten sposób postanowili spędzić majówkę. Odbyło się wiele zlotów, w tym największy w Dębowcu pod Jasłem, gdzie podczas spotkania i mszy św. w Bazylice Mniejszej NMP z La Salette zainaugurowano sezon.

Na przejażdżkę motocyklem marki Harley Davidson wybrał się także 51-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. W Przedmieściu Czudeckim jego jazdę nagle zakończył wypadek.

Do tragedii doszło na prostym odcinku drogi. – Motocyklista prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości, uderzył w tył forda fiesty, a następnie motocykl uderzył jeszcze w skodę i fiata – czytamy w komunikacie prasowym Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Motocykl przewróciła się, a jego kierowca wypadł i z wielką siłą uderzył o asfalt. Mimo udzielonej pomocy, 51-latek zginął na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.

Z powodu wypadku droga wojewódzka nr 988 była zablokowana przez kilka godzin.

303 239394
Wypadek na harleyu w Przedmieściu Czudeckim | Fot. KPP Strzyżów

Fatalna majówka

Od piątku do niedzieli odnotowano 14 wypadków. Już wiadomo, że weekend nie jest bezpieczny dla motocyklistów. Brali oni udział w 7 zdarzeniach.

Oprócz wypadku w Przedmieściu Czudeckim inne groźne wypadki zanotowano:

  • Izdebki w powiecie brzozowskim:

W niedzielę doszło do czołowego zderzenia dwóch motocyklistów. Suzuki kierował 21-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z drugim motocyklistą, który jechał kawasaki. Obydwaj motocykliści doznali obrażeń. 21-latek i 24-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego zostali przetransportowani do szpitala.

  • Wilcza Wola w powiecie kolbuszowskim:

W niedzielę kierujący motocyklem marki Honda, 44-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi. W wyniku zdarzenia motocyklista oraz podróżująca z nim pasażerka zostali przetransportowani do szpitala.

  • Lesko:

Także w niedzielę kierujący motocyklem, wyprzedzając kilka pojazdów, uderzył w audi, którego kierowca wykonywał manewr zmieniany pasa ruchu. Ranny 22-latek kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala.

  • Pustynia w powicie dębickim:

29 kwietnia szofer mercedesa vito zajechał drogę i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklistą. Kierujący yamahą 33-latek uderzył w mercedesa, a następnie przemieścił się na przeciwny pas jezdni i uderzył jeszcze w nadjeżdżającą z naprzeciwka toyotę. Motocyklista z obrażeniami nogi trafił do szpitala.

Weekend pod kontrolą

Długi majowy weekend, to jak co roku czas wypoczynku, ale jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci już 29 kwietnia rozpoczęli akcję pod kryptonimem „Majowy Weekend 2022”. Na trasach jest więcej patroli niż zwykle. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość i stan techniczny samochodów.

Zobacz też:

Pożar samochodu przed przemyskim sądem. W środku zwłoki kierowcy

Wypadek na Podwalu. Kierowca zasłabł. Jego auto potrąciło dwoje nastolatków

Prezent na majówkę! Kolejny odcinek S19 gotowy!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj