7.1 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

W masowym wypadku na A4 ucierpieli pracownicy z Podkarpacia

REKLAMA

Wypadek na A4 koło Starych Żukowic na trasie z Dębicy do Tarnowa. Ciężarówka staranowała dwa busy, które rano wiozły ludzi do pracy. Poszkodowany jechali z powiatu dębickiego. W wypadku brało udział 14 osób. 9 z nich trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę, 27 kwietnia około godz. 6.30. A wszystko zaczęło się od pecha. Jeden z busów złapał kapcia. Kierowca zjechał na pas awaryjny, aby zmienić koło. Po chwili za nim – na światłach awaryjnych – zatrzymał się drugi bus z kolegami z tej samej pracy. Mężczyźni praktycznie już skończyli naprawiać koło i mieli odjechać dalej. Nagle z nieznanych powodów jadący tir wjechał na pas awaryjny i uderzył w ostatniego busa, którego przycisną do barierek. Uderzony został także drugi bus i wypchnięty na pas zieleni na środku autostrady.

Samochód ciężarowy „złożył się” i stanął w poprzek nitki autostradowej w kierunku Krakowa, tarasując całkowicie możliwość przejazdu.

W wyniku wypadku do szpitali w regionie tarnowskim trafiło w sumie 9 osób z różnymi obrażeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Wstępne informacje wskazują, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak ustaliliśmy, oba busy były na tablicach z powiatu dębickiego. To właśnie pracownicy z Dębicy i powiatu dębickiego ucierpieli w wypadku. Większość osób opuściła szpital po opatrzeniu. W czwartek na leczeniu pozostały jeszcze trzy osoby: 39-letni kierowca busa oraz dwóch 36-latków.

Autostrada w kierunku Krakowa była całkowicie nieprzejezdna do godziny 11.00. Utrudnienia w rejonie wypadku miały miejsce również na nitce w kierunku Rzeszowa w związku z udzielaniem pomocy medycznej poszkodowanym oraz ustawieniu wozów straży pożarnej, policji i karetek pogotowia przy lewej krawędzi drogi.

Zobacz też:

Pijany dziadek rozbił auto! Naraził siebie, córkę i wnuki

Postanowił rozliczyć się z dziewczyną. Teraz czeka go sąd

Wypadek na skuterze w Strzegocicach. Zaginął 29-latek

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj