20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Wypadek młodych ludzi w Pilźnie. Zmarła 18-letnia pasażerka, kierowca był pijany

REKLAMA

Ogromny huk wyrwał ze snu mieszkańców ul. Kraszewskiego w Pilźnie w powiecie dębickim. W sobotę o godz. 3.30 w nocy doszło do koszmarnego wypadku. Alfa romeo koziołkowała i rozbiła się o ogrodzenie posesji. Samochodem jechała para młodych ludzi. Niestety, mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować życia 18-latki. 20-letni kierowca został tylko lekko ranny. Był pijany. Sąd tymczasowo go aresztował.

Droga była śliska, a jak oceniają skutki wypadku policjanci, samochód musiał jechać z dużą prędkością. Kierowca nagle stracił kontrolę nad pojazdem. Potem okazało się, że 20-latek miał 1,72 promila alkoholu w organizmie!

Alfa romeo zostało kompletnie rozbite.

Na miejscu wkrótce zaroiło się od służb ratunkowych. Działania prowadzili strażacy, pogotowie i policja. Karetki zabrały do szpitala 20-latka z powiatu dębickiego oraz 18-letnią dziewczynę, pochodzącą z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. – Przeszukiwaliśmy okolicę, by sprawdzić, czy nie było więcej ofiar. Mógł ktoś wypaść z auta, albo wydostać się samodzielnie i odejść w szoku. Nie było jednak innych poszkodowanych – relacjonują druhowie OSP Pilzno.

Stan dziewczyny od początku był krytyczny. Lekarze byli bezradni. 18 latka zmarła w sobotę po południu w szpitalu.

Policjanci zajęli się wyjaśnieniem okoliczności wypadku. Początkowo niejasne było kto kierował samochodem, ale jak poinformowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Dębicy, mężczyzna przyznał się do tego, że to on prowadził auto.

W poniedziałek Sąd Rejonowy zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kierowcy.

20.03.2021 r. – od godz. 03:03 – Pilzno ul. Kraszewskiego Wypadek drogowy. Po dojeździe naszego zastępu na miejsce i…

Opublikowany przez OSP Pilzno Piątek, 19 marca 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj