16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Wypadek na mini crossie. 8-latek wjechał pod samochód

REKLAMA

Czy taka zabawka jest właściwa dla takiego dziecka? Osiemnastolatek, kierując motorowerem typu mini cross, uderzył w nissana, co skończyło się dla niego obrażeniami. Co gorsza, chłopiec jechał bez kasku ochronnego, a sam pojazd nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia.

Policja, zwracając uwagę na ten przypadek, przypomina o konieczności sprawowania należytej opieki nad dziećmi, zwłaszcza kiedy znajdują się one na drodze. Zbliżający się okres wakacyjny niesie ze sobą większe zagrożenia, dlatego ważne jest, aby rodzice i opiekunowie pamiętali o zapewnieniu bezpieczeństwa swoim pociechom.

Na zdjęciach dokumentujących to zdarzenie widać uszkodzony pojazd nissana oraz leżący na trawie mini cross z wyrwanym przednim kołem. W tle stoi radiowóz policyjny, który przybył na miejsce zdarzenia. Sama scena jest poruszająca i przypomina nam o konieczności odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z pojazdów, zwłaszcza w przypadku dzieci.

W niedzielę, przed godziną 18:00, dyżurny brzozowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem dziecka, który miał miejsce w Humniskach. Na miejscu policjanci zastali kobietę, która była w towarzystwie rannego dziecka. Uszkodzony samochód marki nissan znajdował się na drodze, a obok niego leżał mały motocykl z uszkodzonym przednim kołem. Chłopiec otrzymał pierwszą pomoc i został przetransportowany do szpitala z obrażeniem ręki.

Okazało się, że 8-latek, będąc sam w domu bez matki, wsiadł na niezabezpieczoną posesję na motorowerze o pojemności 50 cm3. Niestety, w pewnym momencie chłopiec wyjechał na drogę i z dużą siłą zderzył się z przejeżdżającym samochodem. Kierowca nissana próbował uniknąć zderzenia, ale niestety nie miał szans.

Warto zauważyć, że mini cross, na którym jeździł chłopiec, nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia. O zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rodzinny, który zajmie się dalszymi krokami i podejmie decyzję dotyczącą tej sytuacji.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj