30 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Katastrofa busa pod Gliwicami. Zginęło 7 osób z Podkarpacia. Kim były ofiary?

REKLAMA

Tragedia pod Gliwicami. W wypadku zgięło 9 osób – wszystkie, które podróżowały pasażerskim busem. 7 ofiar pochodziło z Podkarpacia. Wszyscy jechali do pracy, do Holandii.

Do wypadku doszło w sobotę około godz. 22.30 pod Gliwicami. Przed zjazdem z drogi nr 88 na autostradę A4, bus jadący w kierunku Wrocławia, przewrócił się na jezdnię. Kierowca stracił nad nim panowanie, chciał uniknąć czołowego zderzenia z osobowym autem, które brawurowo wyprzedzało autobus.

Przewrócony bus sunąc po asfalcie znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy w dach renault traffic wjechał autokar. Siła uderzenia była tak duża, że bus został całkowicie zmiażdżony. Niestety, zginęły wszystkie osoby, które podróżowały busem. Łącznie 9 osób – 4 kobiety i 5 mężczyzn.

Jak podała rzecznik wojewody podkarpackiego, ofiary z Podkarpacia, to:

4 osoby z powiatu lubaczowskiego,
2 z jarosławskiego,
1 ze strzyżowskiego.

Pozostałe dwie ofiary wypadku to 1 osoba z województwa lubuskiego i kierowca – obywatel Słowenii, mieszkający na stałe w Polsce.

Kim były ofiary z Podkarpacia?

Najmłodszą ofiarą była 23-letnia Karolina spod Lubaczowa. Zginęła razem ze swoim narzeczonym Patrykiem. Zginął także teść jej brata. Pan Jan (59 l.) był najstarszą z ofiar.

Zginęła 53-latka z pobliskiego Łukawca. Pani Ania była matką dwojga dzieci (14 i 11 lat.) – Pojechała do Holandii pierwszy raz, na 2 tygodnie, na zbiór gruszek. Chciała coś dzieciom kupić, bo zaczyna się szkoła, jest więcej wydatków – mówi sąsiadka.

Wśród ofiar są też dwie siostry Agnieszka i Józia (47 i 43 l.) z powiatu jarosławskiego z gminy Radymno. Obie mężatki. Jedna z nich miała 18-letniego syna.

Zginął również 42-latek spod Frysztaka, ojciec trojga dzieci. Mariusz pojechał aby dorobić i dokończyć budowę domu.


Prokuratura postawiła zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy 67-letniemu kierowcy, który niebezpiecznie wyprzedzał. Sąd odmówił jego aresztowania. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj